Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Давай, закурим!

НЕ ПОГРОЖУЙ ПІВДЕННОМУ ЦЕНТРАЛУ (DON'T BE A MENACE TO SOUTH CENTRAL WHILE DRINKING YOUR JUICE IN THE HOOD)

Виробництво: США, 1996 рік
Режисер: Перис Барклай
У ролях: Шон Ваянс, Марлон Ваянс
Жанр: чорна комедія
Бюджет: х/з
Збори: $20 млн.
Прем’єра: 12 січня 1996 року

Визначення жанру цього разу має подвійне значення – це брутальна комедія з життя чорношкірих американців. Тут всі лаються, називають один одного нігер, міряються пушками і пейджерами. Тут рідко хто доживає до 21 року, ну а навіть з тих чорних, хто переглянув цей фільм в кінотеатрі кожен п’ятий буде застрелений під час перегляду. Оптимістично?
 
Насправді, я так підозрюю, автори спробували закрутити з усієї нігероужасної трави, яка колоситься на кінопросторі одного забойного косяка і розкурити його спільно з глядачем. Для тих, хто не бачив жодного Тсотсі чи навпаки Чокнутого професора, ця стрічка буде далекою, як Альфа центавра з тою різницею, що Альфу ще якось можна уявити, а побут Гарлема – ні. Але ті глядачі, що врубуються в жанр, як каже Екcлер пердильного гумору, можуть визнати це кіно цілком вартим часу, витраченого на його перегляд.
 
Сюжет переказувати немає жодного сенсу, бо головне тут не сюжет, а скетчі, якими цей весь косяк приправлений для гостроти. Перченість, чи, якщо завгодно, пердильність цього гумору краще оцінювати, дивлячись фільм або в оригіналі (якщо ви захистили дисертацію на тему Транслітерація в суфіксах кентукійського діалекту), або в гарному перекладі. Ей, нігер, я тобі  влаштую херорсіму і нігерсраки. Хіба не мило?
 
За весь фільм на очі потрапляють десь двоє білих, яких щиро шкода. Я хочу їй влаштувати те, що білі чоловіки з нами робили весь час, – каже один з героїв, хижо дивлячись в бік однієї з тих двох нещасних. Тож фільм є повністю неполіткоректний, що в наш час рідкість навіть для комедій.
 
Не сподобалась еротична сцена, коли мужчиною робили головного героя на прізвисько Попільничка. В тих же Гарячих головах з Чарлі Шином це дійсно смішно – смаження бекону там, капання льоду у пупок. А тут – вже точно переборщили. Одним словом – гидота. Компенсує її веселий чувак в бігудях (навіть під пахвами) Лок Дог, який вчить двоюрідного брата Попільничку усім премудростям тяжкого життя в негритянському кварталі. Ну і, звичайно, бабуся з косяком розміром з сигару Фіделя Кастро. Цілком допускаю, що це не реквізит, а майно когось з авторів стрічки.

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments