Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Човен мій, човен

ПОВЕРНЕННЯ (ВОЗВРАЩЕНИЕ)

Виробництво: Росія, 2003 рік
Режисер: Андрій Звягінцев
У ролях: Володимир Гарін, Іван Добронравов, Костянтин Лавриненко, Наталія Вдовіна
Жанр: драма
Бюджет і збори: х/з
Прем’єра: 16 жовтня 2003 року

Свого батька брати Андрій і Іван знають хіба за старою фотографією. Вже з десяток років про нього ні слуху, ні духу. А враховуючи те, що старшому з хлопців – Андрію – десь з п'ятнадцять, то можна сказати, що ніхто з них і не пам’ятає як воно, мати батька. Пацани живуть своїм пацанячим життям, сваряться, миряться. І тут: Тихо, не кричіть, батька розбудите, – буденно каже мама.
  
Мовчазний, серйозний, надійний – одразу видно, що в хаті появився господар. Принишклі хлопці заледве витримують нову церемонію сімейного обіду. А завтра їдемо на рибалку. На три дні, – каже батько.
 
Що може бути кращим – їхати в машині безтурботно висовуючись у вікно назустріч справжній пригоді та ще й з рідним батьком! От тільки тато звик все вирішувати сам.
Андрій одразу визнає і кориться новим порядкам. Іван – пручається, але кожного разу програє. Він навіть не переконаний, що це їх батько і що йому з братом не загрожує небезпека.
Дивлячись на капризи молодшого сина у батька раптово з’являються важливі справи. А братам – сісти на автобус і додому. Іншим разом буде рибалка. Коли, – кричить в обличчя батькові Іван, – знову через десять років? І той здається.
 
Мета подорожі, у яку батько взяв синів – пустельний острів, до якого вони пливуть на старому човні. Потайки від хлопців батько викопує там щось, заради чого й була ця подорож. Але що саме ми так і не дізнаємось. Бо тут, на острові, між Іваном і батьком стається остання сутичка.
 
Якби ти був іншим, я б тебе любив, але ти – ніхто, – кричить Іван. І тікає на потрощену вітрами чи то маяк, чи то вежу, попри свій страх висоти, аби скочити з неї і довести всім, що він – вільний і сильний. Спроба батька урятувати сина від вбивчого стрибка закінчується трагічно – батько сам падає і гине.
 
Я навмисне розказую все, бо знання фабули ніяк не вплине на якість сприйняття цієї стрічки. Позбавлена географії, часу, численних і, як виявляється зайвих деталей, ця картина вливається в мозок кожним кадром. Фінал, у якому човен з мертвим батьком тоне – ну просто фантастика. А хіба був батько-то? І навіть на старій фотографії тепер тільки мама, Андрій і Іван…
 
І ще. Володимир Гарін, що грав у цьому фільмі роль старшого брата, через рік після зйомок потонув, причому на Ладозі, там же, де знімали цей фільм. Не часто мені подобається сучасне російське кіно, але список нагород цього фільму лише доповнює мої враження фаховими оцінками.

Нагороди: «Золотий лев» («Кращий фільм», «Кращий режисерський дебют», Венеція 2003); Нагорода європейської кіноакадемії; «Золотий глобус» (номінація на «Кращий зарубіжний фільм»); «Сезар» (Номінація на «Кращий зарубіжний фільм»); «Золотий овен» («Кращий фільм», Москва 2003); «Золотий орел» («Кращий фільм», Москва 2003); Ніка-2004 («Краще ігрове кіно»).Информация о лучшем туризме - Активный отдых.
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment