?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

Ізраїль. Мертве море

Про те, що Мертве море — то ніяке не море знають всі. Морем його може вважати хіба така невеличка країна як Ізраїль. Площа цього соленого озера — лише 810 кв. км, приблизно такою ж є територія Києва.

До речі, популярним жартом в Ізраїлі вважається запитання: а скільки морів є в цій країні? Варіантів відповідей є декілька.

Мертве море

Своїм утворенням водойма зобов’язана тектонічному руху земної кори. В цих краях Африка притирається до Азії, точніше до Аравії. Глибина провалля між плитами сягає кілометра у порівнянні з узбережжям Середземного моря.

Рівень поверхні Мертвого моря — на 400 метрів нижче за рівень Середземного. Дорогою до моря на скелях час від часу можна побачити позначки. Мінус 100, 150, 200...

Мертве море

Вивіска на кафе завершує цей спуск на рівні мінус 418.

Мертве море

Причому цифра ця не остаточна. Рівень води продовжує знижуватись — море висихає. Буквально за якихось 20 останніх років рівень водойми впав на 25 метрів. Поштовхом стала катастрофа 1977-го року. Тоді внаслідок непродуманої господарської політики було остаточно порушено природній процес циркуляції води.

Задля порятунку навіть обмірковується проект водовідведення з Червоного моря. Наслідки настільки масштабної допомоги для природи ще вивчаються.

Мертве море

Ще однією загрозою є банальне забруднення. Навколишні мешканці охоче скидають в озеро тонни відходів. Тож можете уявити цей чарівний коктейль, у якому оздоровлюються тисячі туристів.

Мертве море

Мертве море

Мертве море — одна з найсолоніших водойм світу, 33% мінералізації. Солоніше — хіба невеличке озерце Ассаль в африканській країні Джибуті. Звісно, що жити у такому середовищі не може ніхто. Тому, власне, море і Мертве.

Впадає до водойми лише ріка Йордан та підводні джерела. Не витікає — нічого. Під час нечастих дощів з навколишніх гір струмочки вимивають з породи сіль. Вода випаровується, сіль залишається. Виходить майже ропа.

Мертве море

Мертве море

Головною розпіареною цінністю Мертвого моря є його багнюка. Зрештою, це стосується чи не всіх водойм, що можуть похвалитись особливо жирними грязями. Мені завжди здавалось, що лікувальний ефект розмоченого чорнозему нічим не гірший.

Мертве море

Втім, саме біля морів та озер бридкий вигляд донних покладів спонукає бажаючих обмазатись дочорна задля зцілення та омолодження. Багнюка з Мертвого моря ніби як сприяє кровообігу та очищує шкіру. Все це завдячуючи оригінальній природній комбінації сульфату магнію, калію, кальцію, бромідів. Свої «п’ять копійок» в скарбничку здоров’я додають мідь, цинк, кобальт.

Туристи з чисто фанатичною методичністю намащують на себе всю цю таблицю Менделєєва, масово перетворюючись на чортів. Особливо пікантно тутешні грязі виглядають на темношкірих відпочиваючих.

Мертве море

Мертве море

Мертве море

Мертве море

Змити з себе все це мінеральне багатство можна у відкритих душових. Черга не без інтересу спостерігає на відмивання інтимних ділянок чергового омолодженого тіла.

Мертве море

Між голими чорномазими курортниками в повному опорядженні ходять солдати ізраїльської армії. Адже море — на кордоні. Похмурі йорданські гори видніються геть недалечко. У найширшому місці ширина Мертвого моря лише 18 км.

Мертве море

Мертве море

Мертве море

Головний кадр з Мертвого моря — це звичайно людина, що лежить на воді та читає газету. Влягтися так дійсно можна, і я би навіть сказав — що зручно.

Мертве море

Проте щоб дійти до глибини — слід подолати мілину зі слизькими та підступними ямами. Хворобливі та меркантильні туристи так видобувають грязюку. Ті розкопки у каламутті не видно, тож несанкціоноване падіння майже гарантоване.

Мертве море

Це я для того, щоб читачі мого журналу зацінили, чого вартувало донести до глибини газету сухою.

Взагалі, аби лежати в місцевому розсолі треба приноровитися. Вода якось хитро тебе викручує, ніби карася на пательні. Та згодом звикаєш. Можна навіть стояти та йти, перебираючи ногами.

Мертве море

Обов’язковим елементом туру на Мертве море вважається відвідування спеціальних косметичних супермаркетів. Там можна придбати ту ж саму грязюку за грубі гроші, та й взагалі — накупити за неадекватною ціною усіляких сувенірів.

Все те ж саме продається у звичайному міському ізраїльському супермаркеті втричі дешевше.

Сувеніри з Мертвого моря

Сувеніри з Мертвого моря

Сувеніри з Мертвого моря

Весь цей оздоровчий тур дуже нагадав мені класичний кримський відпочинок.

Мертве море

Мало не забув. На питання, про кількість ізраїльських морів можна відповісти і два, і три, і чотири. Два — бо береги цієї країни омивають Середземне та Червоне моря. Три — бо є ще Мертве море, яке морем вважається з натяжкою. Чотири — бо прісне Тіверіадське озеро з біблійських часів звуть Галілейським морем.

А може й п’ять — бо тут море євреїв. :)

Сувеніри з Мертвого моря

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.

Comments

( 12 коментарів — Прокоментувати )
bad_joker
20 лютий 2011 20:11 (UTC)
Рятувальник на мертвому морі, цікаво
zelena_zaraza
20 лютий 2011 21:09 (UTC)
в Куяльнику аналогічний цьому морю лиман - лежиш на воді, обмазуєшся грязюкою. А от їхати зовсім близько
liberborn
20 лютий 2011 21:54 (UTC)
суперський репортаж. ви вже встигли злітати в безвізовий Ізраїль?! — зарах!
mr_brut
20 лютий 2011 21:54 (UTC)
ні, я ще літав у візовий ))
nick_coll
20 лютий 2011 22:24 (UTC)
а там у морі — то ти цайтунг тримаєш у руках і читаєш?


mr_brut
20 лютий 2011 22:26 (UTC)
угу, "читаю" ))
nick_coll
20 лютий 2011 22:30 (UTC)
а хто ж фоткає тоді?

mr_brut
20 лютий 2011 22:42 (UTC)
там не лише мої фотки. власне це за кольорами видно
nick_coll
20 лютий 2011 22:45 (UTC)
до кольорів і ББ приглядаються професіонали або ті, хто хоче ними неодмінно здаватися. Я дивлюся на суть, це важливіше.
(Анонімно)
21 лютий 2011 03:42 (UTC)
Хочеться вислосити декiлька слiв у захист так жорстко обхаяного унiкального курорту. Взагалi-то Мертве море це ажнiяк не молодiжний розважальний курорт, а лiкувальний, i приiздять туди як правило люди, у яких вже у паспортi написанo, що вони хворi, себто пенсiонери. Заходити у воду можна за допомогою спецiальних поручнiв, а рятувальники потрiбнi, щоб перевертати немiчних пенсiв догори дихальними шляхами, як вище писав Вадим, ця вода маэ звичку крутити тебе "як карася на пательнi", один необережний ковток з Мертвого моря може призвести до смертi. Майже всi готелi на Мертвому морi мають своi пляжi, за якими добре доглядають. Звичайно э i бекоштовнi(один з яких ми бачимо на iлюстрацiях статтi) для мiсцевих жителiв та туристiв, якi приiздять з iнших регiонiв Iзраiлю з автобусами на свiтловий день. Ще хочу добавити у вже популяризований список хворiв, з якими успiшно справляються мiнерали та грязюки Мертвого моря депресiю.
Бажаю гарного вiдпочинку!!
mrs_chiena
21 лютий 2011 11:29 (UTC)
про пятое море - это ты хорошо!
zamkovyi
26 лютий 2011 21:53 (UTC)
дякую, цікава інформація
( 12 коментарів — Прокоментувати )

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek