Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Отроки у Всесвіті

СВОЛОТА (СВОЛОЧИ)

Виробництво: Росія, 2005 рік
Режисер: Олександр Атенесян
У ролях: Андрій Панін, Андрій Красько, Олександр Головін
Жанр: військова драма

Чесне слово – я пробував абстрагуватись і дивитись цей фільм не як чергову буратіну багате на папівкарлів сучасне російське кіно. Майже до останніх кадрів. І все чекав, що трагедія не перетвориться на фарс. Не дочекався.
 
От послухайте. Як відомо, за сталінського режиму вік настання повної кримінальної відповідальності був істотно знижений. Причиною цього влада називала високий рівень безпритульності і дитячої злочинності. Хоч справжніми причинами були репресії і війна.
Армії неповнолітніх злочинців, засуджених у тому числі і до розстрільних статей, постійно поповнювались. Знаючи крутий норов і повну безбашеність, злочинна влада тих часів вирішує створити бойові загони з екс-безпритульників. Диверсійні групи мали закидуватись в тил ворога і вже там, у тилу, вони мали чинити безлад на власний смак, але згідно планів оперативного командування.
 
Справа виховання, точніше перевиховання цього сталінюгента була доручена підполковнику, заслуженому майстру спорту, реабілітованому репресованому Антону Вишневецькому (Андрій Панін). Розтатуйованих, прокурених блатних хлопців квартирують на високогірному таборі, де підполковник має ліпити з босоти радянських воїнів.
 
Воїни ліпляться важкувато, хоча б тому, що хлопці більше думають не про батьківщину і про те, як кров’ю спокутувати вину, а про те, як вкрасти тушонку зі складу чи відмочити якусь гадость. Сволота – одне слово.
 
З іншого боку, а чого чекати від пацанів, з якими по-людські навіть ніхто не розмовляє. Хіба дядя Паша (Андрій Красько). Ну і сам Вишневецький.
Найдивніше те, що цей голошпанний спецназ озброїли і скинули в тил ворога підривати паливну базу. Під час десантування більшість, ясна річ гине, і тільки Кот і Тяпа примудряються виконати бойову задачу. От така от розлога клюква виросла на кіногороді.
Мало того, що фільми про війну так завалені локшиною, під якою правди вже і не розгледіти. Особливо це стосується фільмів останніх 20-30 років. Була ж чудова пауза, коли головною героїчною темою були бандитські походеньки. Так ні, знову взялись за старе.
 
Вся трагедія, яка, допустимо, мала місце, весь час мені щось нагадувала. І вже після перегляду я нагадався – Отроки у Всесвіті, Москва-Касіопея і т.п. Була серія фільмів про те, як підлітків відсилають у космос і там, на космічному кораблі, який борознить простори Большого театру, юна команда має проявити чудеса героїзму і самостійності ухвалених рішень.
Тому я не буду дискутувати з приводу історичної правди, тим паче що від товариша Сталіна усього чекати можна. А от на тему того, як все це знято – тут можу просто зняти шляпу перед російським кінематографом. З часів Отроків у Всесвіті зроблено колосальний ривок. Нашо тільки на свої експерименти взяли таку слизькувату тему? Сволота, що й казати.
UA TOP Bloggers

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments