Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Сон в руку

З ШИРОКО ЗАКРИТИМИ ОЧИМА (EYES WIDE SHUT)

Виробництво: США, 1999 рік
Режисер: Стенлі Кубрик
У ролях: Ніколь Кідман, Том Круз
Жанр: драма
Бюджет: $65 млн.
Збори: $55 млн.
Прем’єра: 18 липня 1999 року

Всім, кому відома творчість Стенлі Кубрика (Космічна одисея 2001 року, Механічний помаранч, Суцільнометалева оболонка) знають, що цей режисер естет. І не дивно, що зйомки фільмів в нього тривали так довго – навіть цю стрічку він знімав три роки. Це як ручна робота - мало не кожен кадр розфарбований рукою майстра. Тож і за відносно довге життя зняв небагато. Зате як!
Слід попередити одразу тих, хто не бачив – Кубрик режисер особливий. Все буде намальовано не лише красиво, але й триватиме на екрані довго. Я не робив такої статистики, але це ще питання про кількість знятого у порівнянні з іншими режисерами, якщо мірити не на кількість фільмів, а на їх тривалість.
 
Доктор Біл Харфорд (Том Круз) і Аліса Харфорд (Ніколь Кідман) пара зовні щаслива. Дев’ять років шлюбу, підростаюча донечка, хата – повна чаша, що ще треба?  Судячи з цього, Біл працює не в районній поліклініці Гарлема, так що і друзі в родини статусні. Ну і само собою – свій скелет у шафі.
 
Та й не скелет, а так – скелетик. Аліса під планчик (так, є такий гріх, видно що від нудьги) признається чоловікові в своїх еротичних фантазіях. На сторону, але ж не реалізованих – все в межах пристойного.
Як і будь-який чоловік, котрий здуру тримав цноту, Біл заводиться від самої думки про те, що в його благовірної була ота сама думка. І тут якраз йому треба вийти з хати – до щойно померлого пацієнта. Дорогою раз у раз в голові паморочиться від тої самої думки. І, як і будь-який чоловік, Біл вирішує помститись Алісі за ті думки у очевидний спосіб.
 
Але чи то за дев’ять років Аліса так окрутила Біла, чи то з переляку від власної сміливості, він то хоче, то не хоче, і не стільки пробує зрадити, скільки вештається по усіляким підозрілим місцям, шукаючи пригод на свою голову.
Можете не сумніватись – знайде. Бо куди не тицнешся – наколо суцільні збоченці, наркомани, педофіли і – не знаю як називаються – прихильники оргій.
 
Том Круз і Ніколь Кідман як справжні чоловік і дружина, дуже влучно грають не стільки взаємне кохання, скільки взаємну втому. Навіть косяка вони забивають якось втомлено. І  сцена, коли Аліса-Ніколь з пальця висмокче проблему космічного масштабу, виглядає цілком реально, по-сімейному.
 
Проте здається, Стенлі Кубрік не сильно покладався на акторську гру. І для підсилення гіпнотичного ефекту, який мають чи не всі його картини, додав неслабий музичний ряд. Дивитись як Том Круз тиняється нічним містом можна і без особливої напруги, але коли натиснути під час цього з десяток разів ту саму клавішу рояля – ну це вже на нерви діє як має бути. І дуже вірно, що фільм отримав Золотого глобуса у 2000-му році саме за найкращу музику.
 
Між іншим, дуже влучна назва. Таке враження, що головні герої сплять. То з закритими, то з широко закритими очима. І цей сон – з еротичними фантазіями, жахами, пригодами, зрадами, несподіваними поворотами і загадками – все ніяк не може скінчитись. Кіно так і закінчується – не прокидаючись.
UA TOP Bloggers

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments