Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Винюхана доброчинність

КРАЩЕ НЕ БУВА (AS GOOD AS IT GETS)

Виробництво: США, 1997 рік
Режисер: Джеймс Л. Брукс
У ролях: Куба Гудінґ, Греґ Кініар, Джек Ніколсон, Хелен Хант
Жанр: мелодрама
Бюджет: $50 млн.
Збори: $148 млн.
Прем’єра: 23 грудня 1997 року

Мелвін Адал (Джек Ніколсон) – класична стара дзволоч. З тих, що випивають кров в офіціанток, надзвонюють у поліцію, якщо в сусіда голосно включений телевізор, а за необхідності – можуть замутити і дрібну пакость. Навіть мимоволі, а з зубів Мелвіла капає отрута, якою той щедро порскає навколо себе.
 
Якраз поруч живе  цілком достойна жертва для Мелвіна: молодий, ранимий, витончений і – чого гріха таїти – голубий художник Саймон Бішоп (Греґ Кініар). Причому ранимий буквально – бо черговий натурщик з подільниками віддовбасять художника як має бути. Хлопець у лікарні, а його улюблена собака – безпритульна. Дбайливий товариш Саймона Френк (Куба Гудінґ) замість того, аби взяти песика собі, підсовує його Мелвіну. Ще до того всіма своїми діями Мелвін показав, що за певних обставин приготувати з цього собаки філе заважає тільки його письменницька перебірливість (забув сказати, що герой Ніколсона письменник). Так що товариш Саймона поступив як мінімум легковажно.
 
Як не дивно, але песик винюхав у зашкарублій душі дзволочі окремі добрі фрагменти. Навіть з добрим нюхом це було непросто. Наприклад, Мелвін ходить в кафе зі своїми пластиковими приборами. А самого песика носить тільки в одноразових рукавицях.
 
В тому ж кафе, де Мелвін полюбляє похамити, працює офіціантка (Хелен Хант) – жінка важкої долі, ще й з хворою дитиною. Так вже стається, що винюханий Мелвін їй, знову ж мимоволі, допомагає. Та ж, у свою чергу, раптово замість хама побачила чуйну (це вона від одинокості так подумала) людину.
 
Ну і долею наступного випадку, вся ця компанія – дзволоч Мелвін, голубий і побитий Саймон та одинока офіціантка вирушають машиною до Бостона. Ну а як проявлять ці вовк, козел і капуста себе в подорожі, враховуючи те, що козел капусту не їсть в силу нетрадиційних уподобань, ну а вовк – капусту б і з’їв, та хто ж йому, падлі, дасть – оце питання, над яким і бились сценаристи цього фільму.
Ніколсон у ролі дзволочі як завжди органічний. На ньому можна сказати і витягнута ця стрічка з банального бутерброду ні про що на рівень багатоповерхової і оригінальної  канапки. Додам ще, що фільм отримав два Оскара і три Золотих глобуса, а їх, як відомо, не як собак нерізаних.
UA TOP Bloggers

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments