?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

Мідний палац – три велетня – 93 мільйони цеглин. Частина перша

Анурадхапура

Поруч з храмом Махабодхи — дивний ліс з кам’яних стовпів, що нагадує якесь закинуте через світову кризу будівництво. Це залишки Мідного палацу (приблизно 164-й рік до н.е.) — дев’ятиповерхової (!) споруди з дев’ятьма сотнями кімнат. Верхні поверхи були дерев’яними. Сорок рядів по сорок стовпів в кожному — рівно 1600 прикрашених сріблом колон — тримали дах першого поверху споруди.

Анурадхапура

Анурадхапура

Анурадхапура

Про розвинену систему іригацій та водопостачання нагадують численні басейни та ставки.

Анурадхапура

Для засушливої місцини така інфраструктура мала важливе значення. Найкрасивішими вважаються гранітні сорокаметрові басейни для купання. Монахи могли підходити насамкрай та поливатися з якихось сосудів.

Анурадхапура

Гігієні, охороні здоров’я приділялося неабияке значення. Лікарня була і для людей, і для тварин. Навколишні села також обслуговували лікарі (для їх утримання існував спеціальних податок).

Анурадхапура

Анурадхапура


Анурадхапура

Ступи — найефектніші споруди міста, що підкреслювали особливе релігійне значення Анурадхапури. На Ланці вони називаються дагобами. Трійка найбільших і найдавніших — Руванвелісая, Абхаягірі та Джетаванарамая (гадаю, навіть якщо я помилився у транскрипціях — це не страшно).

Анурадхапура

Анурадхапура

Анурадхапура

Найсвященніша (сорі за чергове «най») — дагоба Руванвелісая, знана насправді під багатьма іменами. Побудували її в 161-137 рр до н.е. за правління короля Дутхагамані. Між іншим, цей правитель очолив одну з перших антитамільських кампаній, причому під майже сучасним з вигляду прапором Шри-Ланки — з левом, озброєним мечем. Він же збудував Мідний палац.

Ступу, висотою в 92 метри добудували вже після смерті правителя. Окружність споруди — маже 300 метрів. Аби моління біля ступи мало ефект — її слід обійти тричі.

Анурадхапура

Анурадхапура

Про ступи як такі — я колись розказував. Та все ж нагадаю, що ця велика штука — то по суті курган, усередині приміщень як правило немає. В основу закладаються лише фрагменти тіла Будди, або просто якісь символічні штуки.

Анурадхапура

Анурадхапура


Ступа Абхаягірі — була збудована на півночі міста королем Валагамбою. Семидесятиметровий храм на пагорбі був центральною спорудою тутешнього монастирського освітнього центру — віхари. Комплекс оточували сади зі ставками, різьблені балюстради та всякі інші красоти.

Анурадхапура

Анурадхапура

Анурадхапура

Неподалік дагоби можна побачити знаменитий Місячний камінь — символ переродження та й взагалі, процесу переходу до нірвани.

Анурадхапура

Анурадхапура

Ступа зазнала суттєвих пошкоджень ще в XII ст. і з тих пір почуває себе не дуже. В наші дні нарешті проводиться реставрація.

Анурадхапура


І на закуску — найвища з древніх ступ, 122 метрова Джетаванарамая. В часи, коли її будували, вищою була хіба велика піраміда в Гізі. Зануди підрахували, що на будову було використано 93 300 000 штук випаленої цегли.

Анурадхапура

Анурадхапура

Будував цього велетня король Махасена, який попри таку добру справу дочекався проти себе повстання. Важко навіть уявити, як у III ст. до н.е. можна було збудувати настільки гігантську споруду. Фундамент викладали з величезних брил, пустоти заповнювали сумішшю піску та глини, яку трамбували слони.

Анурадхапура

Анурадхапура

Цеглу покривали вапняковою штукатуркою, яку виготовляли з використанням подрібнених мушлів, цукрового сиропу, яєчного білку, кокосової води, смоли, піску та олії. Ступу прикрашали орнаменти з слонами, кобрами-нагами та іншими тварями.

Анурадхапура

З плетива джунглів храм вирвали лише в 1909-му році.

Далі буде. Попередня розповідь про Шри-Ланку. Анурадхапура на Google-картах.

Анурадхапура

Анурадхапура

Comments

( 2 коментарі — Прокоментувати )
sparrow_hawk
24 січень 2011 09:03 (UTC)
дуже цікаво!

пустоти заповнювали сумішшю піску та глини, яку трамбували слони.

уявив собі це %)
maygutyasik
22 квітень 2012 09:45 (UTC)
Остання фото - супер!
( 2 коментарі — Прокоментувати )

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek