?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

Шрі-Ланка. Нувара Елія

Високогірне містечко на Ланці вважається блатним курортом. Власне таким він був від перших літ свого заснування. М’який місцевий клімат та навколишні краєвиди видалися вельми приємними для англійців. В колоніальні часи вони полюбили виїжджати сюди родинами, тікаючи від палючого цейлонського сонця.

Нувара Елія

Заснував поселення не хто-небудь, а Семюель Бейкер, легендарний британський натураліст, мисливець, мандрівник, дослідник Нілу. Задовго до початку своєї африканської кар’єри сер Семюель полишає Європу та селиться на Маврикії з молодою дружиною. Два роки спокійного сімейного життя заряджають англійця потягом до мандрів на все життя.

Цейлон стає першим дослідницьким об’єктом Бейкера. Вісім років він досліджує острів. Глибоко у горах в 1846-му його стараннями засновується Нувара Елія, «Мала Англія». Середьорічна температура у 20 градусів, цілюще гірське повітря (містечко розташоване на висоті 1800 м) швидко припадають до душі колоніальної знаті.

Нувара Елія

Нувара Елія

Нувара Елія

Нувара Елія

Нувара Елія

Дуже скоро чи не все англійське населення Цейлону воліє проводити в Нувара Елії бодай кілька тижнів, особливо в спекотний сезон. До послуг шляхетних відпочиваючих облаштували парки, площадки для гольфу і поло. Популярним було також полювання на оленів.

Нувара Елія

Від колоніальних часів залишився іподром. Неподалік нього в гірському озері облаштували ферму з розведення форелі. А в 1867-му навколишні пагорби перетворили на перші чайні плантації.

Гірський клімат дуже підійшов саме для китайських сортів чаю. У той час як індійські сорти вирощують переважно на висоті 600-1200 метрів, в умовах, близьких до рівнинних. Ланкійці переконують, що сусідство кущів з евкаліптовими та кипарисовими гаями додають нуварійському чаю особливого присмаку.

Нувара Елія

Нувара Елія

Нувара Елія

Колоніальний стиль — пануючий у місцевій архітектурі. Навіть нові готелі будують з характерними англійськими рисами. Старі вілли з гострими дахами, будівля пошти з годинниковою вежею та англійською поштовою скринею на англійському ж газоні — навіть не віриться, що ти на Шри-Ланці.

Нувара Елія

Нувара Елія

Нувара Елія

Повернутися до місцевої автентики допомагає прогулянка ринком або фруктовим базарчиком, що працює чи не цілодобово. Базарний фоторепортаж я виніс в окремий пост.

Нувара Елія

Чимало колориту додає тутешній автовокзал. Чимось дуже схожий на провінційні українські автостанції.

Нувара Елія

Нувара Елія

Нувара Елія

Нувара Елія

Нувара Елія

Ще трішки міських та неанглійських пейзажів.

Нувара Елія

Нувара Елія

Нувара Елія

Нувара Елія

Банкомат. Як і в Індії — це завжди окрема будівля, хіба що без охорони.

Нувара Елія

Як ви зрозуміли, Нувара Елія і в наші дні залишається важливим туристичним центром. В околицях містечка — кілька ланкійських вершин. Зокрема — найвища гора острова Підуруталагала (2524 м), яке ще звуть горою Педро. На її вершині винахідливі ланкійці встановили головний телевізійний ретранслятор.

Нувара Елія

Неподалік знаходиться ще одна вершина — пік Адама, висотою в 2224 метри, про який я ще розкажу. Місцевість багата також на водоспади неймовірної краси.

Нувара Елія

Нувара Елія

Не давно, що в Нувара-Елії розташована також президентська резиденція. Сфотографувати її мені, само собою, не дозволили.

Нувара Елія

Далі буде. Початок розповіді про Шри-Ланку. Нувара Елія на Google-картах.

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.

Comments

( 5 коментарів — Прокоментувати )
sparrow_hawk
07 січень 2011 20:41 (UTC)
боже, які пейзажи..
mr_brut
08 січень 2011 06:45 (UTC)
нда. з пейзажами Ланці пощастило
vyshche_neba
08 січень 2011 12:58 (UTC)
а яка це пора року, що нема дощу?
mr_brut
08 січень 2011 22:53 (UTC)
на Шри-Ланці? грудень
maygutyasik
22 квітень 2012 09:50 (UTC)
О знайомий, St Clair Estate.
( 5 коментарів — Прокоментувати )

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek