Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Шрі-Ланка. Негомбо

Негомбо

Очікувано, Шри-Ланка виявилась тюнингованою Індією. Чистішою, дорожчою, туристичнішою і... простішою. Це аби не сказати примітивнішою. Здається, що якби не природа з неймовірними гірськими пейзажами та океанськими видами, приїздити до Цейлону не було б за чим.

Мені навіть здалося, що порядок подорожей має бути саме таким: спершу Індія, потім — Ланка. Бо у зворотному порядку витримати культурний шок зможе не кожен. А так — немов тижнева прогулянка національним парком після місяця виживання у диких джунглях.

Негомбо

Негомбо

Негомбо

Негомбо

Негомбо

Взагалі-то англійською країна зветься Срі Ланка. Та попри таку брутальність у назві, острів виявився на порядок чистішим, ніж Індія-мама. Власне в Індії за понад три тижні мого там перебування, віника я бачив лише у вокзальних волоцюг. (Одна з популярних схем жебрацтва — повзати потягом навколішки та «замітати» по ногам пасажирів).

Негомбо, центр

Натомість буденна картинка на Ланці — замітання. Місцями все виглядає значно чистіше, ніж в Україні, тож особливо гидливим туристам дискомфорт не загрожує. От, прошу дуже, міське підворіття.

Негомбо

В країні, на відміну від тої ж Індії, тотальна писемність. Всі діти ходять до школи. Причому форма — обов’язкова. Кожна школа має певні кутюрні особливості (колір краваток, суконь). Хлопці — у сандалях та коротких штанцях. Дівчата — у кілограмових білих кросівках, сукнях та, часто, краватках.

Негомбо

Негомбо

Шкільні паркани завжди розписані науково-популярним графіті. Це — на тему медичної допомоги.

Негомбо

Знайомство з Шри-Ланкою багато хто розпочинає саме з Негомбо. Справа в тому, що від єдиного на сьогодні міжнародного аеропорту країни до столиці — 30 км, а до прибережного містечка Негомбо — удвічі ближче.

Негомбо

Негомбо

В Коломбо я так і не побував, про що ні секунди не жалкую. Деяку уяву про столицю може дати центр того ж Негомбо — малоприємний для пересування. За індійським звичаєм схожий на великий гаражний кооператив, де всі гаражі здали під генделики та крамниці.

Негомбо

Негомбо — місто, чітко поділене на проєвропейську та власне ланкійську частини. В першій — порядок і гламур, ресторанчики з європейським меню, готелі та відносно високі ціни на харчі.

Негомбо

Негомбо

Негомбо

Негомбо

В другій — милий індійському серцю безлад, торгівля всім і вся, броунівський рух і тому подібна азіатчина.

Негомбо

Негомбо

Негомбо

Мешкає в містечку приблизно 120 тисяч жителів. На Шри-Ланці взагалі немає надто великих міст. Не задіяні в туризмі мешканці рибалять (в Негомбо розташований один з найбільших рибних базарів країни). Та все ж місцева лагуна давно збідніла на дари моря.

Негомбо

Негомбо

Негомбо

Чувак торгує якорями — в Негомбо є невеличкий порт.

Негомбо

Пляжі, попри курортний статус Негомбо, не надто придатні для класичного смаження. Це вам не Балі, хоч пальми, кокоси та аборигени мають місце бути. Океан не надто чистий, малоспокійний, тож деякі тендітні туристи відчувають себе надуреними.

Негомбо

Негомбо

Негомбо — переважно католицьке місто. Власне високим відсотком християн я би пояснив оцю «тюнингованість» Шри-Ланки в порівнянні з Індією. Важкі індуїстські наркотики може й рідніші для тутешнього населення, проте перетворюють територію на щось середнє між смітником і вбиральнею.

Католицькі райони — це каплички на перехрестях, класичні костели, різдвяні розпродажі.

Негомбо

Негомбо

Негомбо

Одним словом, майже рідні європейцям пейзажі. Що втім, мають яскраво ланкійське забарвлення. Хоча б, особливостями місцевого цвинтаря.

Негомбо

Негомбо

Негомбо

Як і на Балканах тут вішають оголошення про смерть.

Негомбо

В Негомбо проживають також представники інших релігій: мусульмани, буддисти та індуїсти. За це містечко називають маленьким Римом.

Негомбо

Негомбо

Негомбо

Ще від голландських часів містом прокладені під 100 км каналів. Досі вціліли деякі європейські будинки та навіть залишки форту.

Негомбо

Негомбо

Негомбо

Далі буде. Негомбо на Google-картах.

Негомбо

Tags: мандри, фото, шрі-ланка
Subscribe

 • Хімба, шоколадні господарі Намібії

  На півночі Намібії, у важкодоступних районах регіону Каоколенд, живе унікальний народ - хімба. Жінки хімба носять одяг тільки на стегнах, покривають…

 • Етоша: велика біла пустош

  Етоша - природний заповідник на півночі Намібії, на північно-західному краї пустелі Калахарі. Один з найбільших національних парків країни. Площа…

 • Справжній африканський лев

  Нарешті вдалося сфотографувати африканського лева. Живого. Не в зоопарку. З усіма бойовими лев'ячими шрамами. Одним словом, в усій красі. І все це…

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments