Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Янки, гоу хоум!

БАНДИТКИ  (BANDIDAS)

Виробництво: Мексика, США, Франція, 2006 рік
Жанр: мелодрама
Режисер: Джохім Ронінґ
Автор сценарію і продюсер: Люк Бесон
У ролях: Пенелопа Круз, Сальма Хаєк, Стів Зан
Бюджет: €32 млн.
Надходження: х/з
Прем’єра: 18.01.2006 року

Що може бути романтичніше за історію про Робін Гуда? Відбирав у багатих і роздавав бідним. Комунізм! Бідняки і бідолахи замість того, аби гнути спину на пана за копійки воліли поповнювати армію товариша Гуда, де за вільний бандитизм вони заробляли значно більше. А якщо би Гуд виявився Пенелопою Круз? Багатії – ховайся.
В мирну, але злиденну Мексику кінця XIX століття багатії прийшли  з півночі. Нахабні янки скуповували місцеві банки, витирали ноги об місцевих авторитетів, за копійки відбирали в селян землю під залізниці, ну та й взагалі вели себе брутально і не шляхетно. Янки – одне слово.
Ну і так вже сталося, що через таку їх поведінку одночасно скривдженими виявились і селянка в особі Пенелопи Круз, і панянка в особі Сальми Хаєк. В одної відібрали татову землю, в іншої татів банк. Керуючись жіночою логікою справедливості обидві пробують пограбувати той самий відібраний банк. Тут я їх розумію, бо і в самого періодично з’являється таке бажання. Хоч поки значно частіше він грабує мене…
Менше з тим. Що найцікавіше, дівчатам все вдається. І тут стається конфлікт інтересів: бідна воліє все віддати людям, багата (колись) – поїхати на ці гроші в Європу. Дівки навіть пробують одна одну поматрасити, але з божою поміччю (а справа відбувається у церкві) багата перевиховується і стає на істинний шлях.
Тутешній пастор, подивившись на все це, радить дівчатам не заривати талант в землю, а піти на курси до Робін Гуда у відставці, що вони і роблять. Робін Гуд свою справу знає, і після недовгих курсів Сальма і Пенелопа стріляють, кидають ножі і відтискаються від землі не гірше американських морських котиків.
Ну а далі справи по тихеньку йдуть. Банк за банком, діло за ділом – і вже скоро слава про них покотилась Мексикою. Німецько-фашистські загарбники в особі американського банкіра очолює спротив бандиткам застосовуючи передові технічні здобутки в міксі з підлими і підступними штучками, на які ці американці, як ми знаємо, гаразді. І навіть виписує з метрополії детектива-авангардиста (Стів Зан). Та вже дуже скоро пришелепуватий Стів чистив з бабами банки на трьох – а ви би встояли проти таких рецедивисток?
Чудовий і ненапряжний вестерн з парою Зоро у юбках і не переобтяжений спец ефектами, якщо не рахувати карколомний фінал а-ля Матриця. Схоже, рука Бесона міцно тримала за горло режисерів стрічки. Що цікаво, фільм абсолютно не затягнутий і дуже гідний навіть попри те, що сюжетна канва таких фільмів абсолютно відома і нічого нового тут ніхто і не збирався казати.
Ще мені дуже сподобався епізод з мотузкою і струною на банджо. Подивитесь – зрозумієте про що я. Ну а коли виявилось, що обидві кобіти грали без дублерок, та ще й на фоні справжніх мексиканських пейзажів, то в моїх очах фільм взагалі посів гідне місце.
Між іншим, сцен подальшої масової роздачі чесно награбованого режисери якось уникали. Тож всенародна любов до бандиток, вочевидь попри всю їх робінгудівість, ґрунтується виключно на платонічних почуттях. Так що дівчата не тільки вправні і красиві, а ще й розумні. Не те, що ці янки.Kinopoisk: Скачать фильм Начало бесплатно.
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments