Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Понти і кранти

ГОРДІСТЬ І УПЕРЕДЖЕНІСТЬ (PRIDE & PREJUDICE)

Виробництво: Франція, 2005 рік
Жанр: мелодрама
Режисер: Джо Райт
У ролях: Кіра Найтлі, Метью МакФадьєн, Талула Райлі, Саймон Вудс
Бюджет: $28 млн.
Надходження: $81 млн.
Прем’єра: 11.09.2005 року

Чим жила англійська глибинка так званої вікторіанської Англії? В той час як американці насолоджувались першими роками незалежності, поляки переживали через втрату державності, а росіяни переходили Альпи, англійські дівчата одружувались. В родині Бенетів дівчат було аж п’ять. Тож за стандартами тих часів головне завдання батьків (а виховували дівчат – який жах – без гувернантки) було навчити доньок танцювати, грати на роялі, влучно відповідати на питання. Одним словом – манерам. Чим кращі манери – тим більше шансів гарно видати доньку. Цим і живуть Бенети-старші.
Бенети-молодші хіхікають і бурно тусуються. Через брак дискотек їм доводиться  тусуватись на балах, але теж може бути.
І тут по сусідству поселяються два молодих джентльмени: рудий безбашений містер Бінґлі (Саймон Вудс) і трагічноликий багатій містер Дарсі (Метью МакФадьєн). Звісно для сусідських дівчат та їх батьків знатні холості сусіди становлять цілком природній інтерес. Молоді люди ніби й не проти. Але гостра на язик і принципова Елізабет Бенет все якось з тим Дарсі не замилиться. Вони по черзі щось одне одному пояснюють, та через гордість і упередженість все це закінчується скандалом, ну і як наслідок – стражданнями.
Чому Дарсі вишиває селом з такою трагічною фізіономією я не зрозумів. Спочатку я думав, що десь там, в його маєтку закопано з десяток гарненьких сусідок, в яких Дарсі випив кров, коли був повний місяць. Але як виявилось, такою рєпою Метью МакФадьєн хотів показати снобізм свого персонажа. Не знаю… Снобізм мені видавався веселішим.
Елізабет грає Кіра Найтлі, про яку я писав вже двічі (вона грала бандиток в Доміно і Піратах Карибського моря). Грає, між іншим, живенько і переконливо. Тож репутація вбивці з Доміно тут їй абсолютно не заважає. А прикру тьотю-аристократку в фільмі грає чудова акторка Джуді Денч. В неї така сама прикра роль в фільмі Шоколад, з тою різницею, що в Шоколаді вона виявляється дуже навіть нічо, а тут як була мимра, так і лишилась.
Звісно, що все завершується взаємним прозрінням. А він виявляється, зовсім і не маніяк, і так високо задирає носа тільки через невдалий пошив костюму. А вона, виявляється, навіть і не змія, і з язика капав не яд, а вишневий сік.

Саму книгу видатної англійської письменниці Джейн Остін я не читав, але ті, хто читав саме цією екранізацією не задоволені. Сильно хвалять попередню, англійську, п’ятисерійну.
Навіть цей односерійний фільм нуднуватий, але то вже такі закони жанру. Якщо вже є нудні трілери, то бути нудним мелодрамам сам Бог велів. І може французи щось там і спаплюжили з сюжету, але за 127 хвилин я отримав повну уяву про те що і до чого. В той час як п’ять серій витримали б хіба прихильниці Каті Пушкарьової.
Зате все це знято дуже красиво, з чудовими пейзажами а-ля Хобітонія в першій частині Володаря каблучок, з дбайливо відтвореними костюмами, танцями на балах та іншою світською єрундою того часу. Так що прихильники Каті будуть точно не розчаровані. Для них і знімали.

Что такое Виагра?
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments