Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Чудо-юдо-Нафтогаз

МІНОТАВР (MINOTAUR)

 

Виробництво: Франція, Люксембурґ, Велика Британія, Німеччина, Іспанія, 2005 рік

Жанр: нежахливі жахи

Режисер: Джонатан Інгліш

У ролях: Том Харді, Тоні Тод

Бюджет: $7 млн.

Надходження: х/з

Прем’єра: 11.03.2006 року

 

Якщо ви думаєте, що ця історія за мотивами древньогрецьких міфів, як це обіцяють автори, ви глибоко помиляєтесь. З іншого боку автори багато чого обіцяли. Наприклад, спецефекти як у Володарі каблучок чи Гарі Потері. Навіть з бюджету видно, що це навряд чи, але про все по порядку.

Мешканцям крітського міста Міноса можна сказати що підфартило. В підземеллях, що під містом, булькає такий собі веселенький газ. Під суворим контролем керівництва місцевого Нафтогазу міносці нюхають дари надр і ведуть цілком гармонійне життя. От лише газ дав побічний ефект  – масовий зсув по фазі. Через той зсув мешканці провели серію генетичних експериментів, результатом яких стало народження в піддослідної тамтешньої цариці чуда-юда. Цариця при цьому склеяла ласти, що й не дивно – адже у юда роги.

Продукт генної інженерії міносці запхали в ті самі підземелля, аби воно там нюхало і не гавкало. А для задоволення його фізіологічних потреб раз на три роки в підземелля відгружають десяток юних, хоча й древніх греків, що, в принципі, не так і багато з огляду на рівень тогочасної народжуваності.

Син старійшини одного з грецьких поселень, Тео (Том Харді) за статусом позбавлений щастя бути згодованим юду – Мінотавру. Чого не скажеш про його кохану. Юнак після певних коливань вирішив спробувати врятувати дівчину, для чого проникає в палац Нафтогазу, де потрапляє на ясні очі керманича Міносу (Тоні Тод). Керманич міцно сидить на газі, та все ж вирішує допомогти Тео зустрітись як з коханою, так і з Мінотавром.

Ну і всю решту частину Тео з товаришами і тимчасово не з’їдженою коханою бігає підземеллями, нюхає газ і шугає Мінотавра.

От здавалось, що важкого – візьміть класичний сюжет, на який ви й так посилаєтесь. Тесей, нить Аріадни – красиво і романтично. А замість цього підсунули наркоманську історію з биком-людожером, що з огляду навіть на генетичні експерименти древніх греків аж занадто. В кінці кінців всім відомо, що греки бурно квасили з чого народжувались дуже оригінальні ідеї. Той самий Мінотавр був напівбиком-напівлюдиною. Проте в цьому хоч є логіка – адже його народила земна жінка. А дивлячись на юда з цього кіна навіть страшно уявити як виглядала мама Мінотавра!

Скоріше за все крітський газ нюхали автори цього шедевру. А з продюсерами не поділились! Бо як інакше пояснити, що аж п’ять країн скидувались та назбирали лише 7 мільйонів на які, і тут нема питань, можна нині зняти хіба одну голлівудську короткометражку (ну або сім українських блокбастерів).

Мораль: гамно.

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments