Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Індія. Про свастику

Як відомо, свастика належить до найдавніших сакральних символів. Хрест із загнутими кінцями символізує багато чого. Це і статок, і вічний рух, і енергія, чоловіче й жіноче начало, Сонце і Земля і так далі.

Індія, на вулицях міста

Свастику використовували єгиптяни, майя, вірмени, грузини, китайці. Слов’яни також послуговувались подібним знаком — варто роздивитись писанки чи вишивки, аби помітити там сварґу. Але чи не найбільше послуговувались свастикою в Індії, де її ще й вмонтували в буддизм.

Індія, на вулицях міста

Не буду зараз заглиблюватись в езотеричне та релігійне значення свастики. Тим паче, його сильно відкоригували нацисти. Після їх творчого опрацювання, символ у багатьох країнах став прямо забороненим до використання. (Знак ліворуч — символ звуку «Ом»).

Індія, на вулицях міста

А от в Індії свастика залишилась у повсякденному житті. Та чесно кажучи, мені видавалось, що арійським символом тут втицяно все і на кожному кроці. Проте це зовсім не так.

Індія, на вулицях міста

Індія, на вулицях міста

Свастика на авто

Найчастіше свастику в Індії можна побачити на дверях.

Індія, на вулицях міста

Індія, на вулицях міста

Але попри поширену думку, це також не є занадто масовим. Частіше зустрічаються різні квіточки (той же лотос), листя, пташки, зображення Лакшмі чи улюбленого індійського бога Ґанеші.

Індія, на вулицях міста

Індія, на вулицях міста

Культурологічне доповнення, яке наочно ілюструє, які важкі наркотики вживали автори саме цієї релігії.

Ґанеша — син Шиви і Парваті, причому в різних течіях індуїзму його також вважають сином лише Шиви або лише Парваті. Його показують у вигляді товстуна з головою слона й однією чи навіть шістнадцятьма парами рук.

Колись він ще був маленький, Шива зажадав усамітнитись із Парваті. Малий докучав, тож добрий і могутній бог просто відтяв синочку голову. Пізніше, аби не мати проблем з індійською поліцією і мамою, Шива пришив першу-ліпшу голову — це була голова слона.

Індія, Ґанеша у палаці Джайпура

Коротше кажучи, свастики в Індії (на відміну від оспіваного мною гімна) в міру. Скажімо, комуністичних зірок на наших вулицях і будинках і досі на порядок більше.

На вулицях Одеси

Зрештою, не лише на наших...

Індія, на вулицях міста

Tags: мандри, фото, індія
Subscribe

 • Рік автомобіліста 2018

  Майже мертвий журнал м-ра Брута та його старий, але все ще бойовий червоний кінь, в останню неділю жовтня святкують День автомобіліста. Роки 2008,…

 • Рік автомобіліста 2017

  Безвіз наш! І журнал м-ра Брута та його бойовий червоний кінь, який попри вік не псує борозди, в останню неділю жовтня святкують День автомобіліста.…

 • Рік автомобіліста 2016

  Минають роки і Майдани, нардепи і чиновники почали декларувати костюми та церкви, безвізовий режим от-от чи то дадуть, чи то скасують, а журнал м-ра…

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment