?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

Що ми знаємо про Венецію?

У Венеції прийнято лякати туристів тим, що ще трішки – і місто повністю сховається під водою. А отже треба насолоджуватись містом поки ще можна. Що я, власне, і зробив.

Венеція

Що ми знаємо про Венецію? Я у значній мірі судив про це місто за фільмом “Труффальдіно з Бергамо”. І хочу сказати, що декорації у древньому радянському кіно як не дивно гарно передали атмосферу Венеції.

А от що я не знав? До свого сорому я не знав, що Венеція – це острів. Точніше просто якось не задумувався: канали там, протоки. А виявилось, що це навіть не острів, а архіпелаг. Де між острівцями перекинуто біля 400 мостів.

Венеція

До великої землі і материкової частини міста прокладено “дорогу життя” – мол з автомобільною дорогою і залізницею. Зроблено це було за часів Австро-Угорщини.

Венеція

Всі чули, що у Венеції доволі брудно, а крім того відчутно штиняє.

Вода тут дійсно не надто чиста. Та що там казати – брудна вода. А штиняє або водоростями,  або чимось гіршим. Справа в тому, що у Венеції є все крім… каналізації. Гімно ніби як накопичують під будинками і потім якось вивозять. Хоч я не певен, що всі так заморочуються.

Венеція

Зате задумайтесь – тут немає машин. Тобто зовсім немає. Для них просто немає місця на цих вуличках.

Венеція

Між іншим, це також вулиця.

Венеція

Ясне діло, всі чули про гондоли. Виявляється, що всі вони конкретно стандартизовані за розмірами. Один човник коштує до 90 тисяч доларів.

Венеція

Професія гондольєра є більше ніж престижною і, як я розумію, непогано оплачується. Бо покататись з півгодинки на човнику каналами Венеції коштує 100 євро. Якщо ви хочете, аби вам заспівали – готуйте ще сотню.

Гондольєрів на всю Венецію лише 425 чоловік. На вакансію чималий конкурс, кандидат повинен пройти дев’ятимісячне навчання, здати іспити й отримати ліцензію.

Венеція

Венеція

У Венеції можливо що народився Марко Поло. Сюди він повертався зі своїх подорожей, тут одружився, тут і помер. Похований мандрівник у церкві Сан Лоренцо. Хоч саме та церква ніби й згоріла, а ту, що ми бачимо – збудували пізніше на її місці.

LR-00352

Взагалі, церков у Венеції задофіга. Це чи не перше місце в Європі за кількістю на одну квадратну душу. Вузенькі вулички міста через кожні 50-100 метрів збігаються до невеличких майданів, з обов’язковим колодязем і церквою.

Венеція

Симпатичні хатинки, які розташовуються або на таких площах, або над каналами називаються палаццо. Фундамент для будівництва могли готувати років з п’ять, вбиваючи в болото палі.

Венеція, палаццо

На першому поверсі ніхто не жив – його періодично заливало водою. На другому і третьому мешкали господарі, на четвертому – прислуга. Зараз от в цьому палаці господарі перебралися під самий дах, а на хазяйських поверхах готель.

Венеція, палаццо

У Венеції діє загальна нумерація під’їздів. Адреса пишеться так: назва одного з шести районів і отой номер. Використовуються також буквочки.

У реальному житті мешканці тою нумерацією майже не послуговуються. Вони просто говорять: на такій-то вулиці перейдеш через місток і другі двері праворуч.

Венеція

Якщо на подвір’я виходить кілька під’їздів, то їх номери над воротами того двору пишуть рядочком.

Венеція

У Венеції є своя падаюча вежа. Направду, купа тутешніх будинків криві та косі. Проте навіть під час реставрації їх фундаменти намагаються не чіпати. Все місто немов одна застигла желейна скоринка: варто лише добре колупнути…

Венеція

У Венеції поховано автора одного з Євангелій – апостола Марка. Його мощі з-під носа сарацинів вивезли з Александрії венеційські купці. Причому аби поганські митники не сильно сунули носа куди не треба, тіло обклали свинячими тушками.

(Ця історія зображена на мозаїці собору. А мені згадалось, як вже в наші часи один дядько закладав свою фуру якоюсь гидотою, аби на кордоні не сильно доколупувались. Бо під гидотою він перевозив чи то цибулю, чи то банани).

Венеція, собор Святого Марка

Вивезли мощі не просто так, а задля того, щоб додати містичної сили своєму місту. Катедральний собор Святого Марка будувався на місці первісної базиліки, де зберігались мощі, починаючи з 1063-го року. Унікальну за красою споруду внесено до Всесвітньої світової спадщини ЮНЕСКО.

Венеція, собор Святого Марка

Венеція, собор Святого Марка 

Зверніть увагу на колони: вони всі різні. І за формою, і за матеріалами. Справа в тому, що будували тоді (як часом і зараз, особливо в Україні) по мірі наявності будматеріалів. Отже, храм Святого Марка ліпили з того, що було.

Венеція, собор Святого Марка

Символом Святого Марка, а згодом і Венеції став крилатий лев. Зображення цієї тварюки тут на кожному кроці.

Венеція, площа Святого Марка

Венеція, площа Святого Марка

Центральний “проспект” Венеції – Канал Гранде. Гігантською літерою S він розтинає місто від краю до краю. Якщо ви хочете по-панські оцінити красу найкращих мостів і палаццо – сідайте на човна й вирушайте Великим Каналом у променад.

Венеція, Канал Гранде 

Венеція, палаццо

Венеція, палаццо

У Венеції майже немає пам’ятників. Свого часу її правителі ухвалили законодавство проти культу особи, що забороняє встановлювати монументи. Лише кільком достойникам (як от Карло Гольдоні) і одному корупціонеру вдалося увічнити себе на площах цього унікального міста.

Венеція

Ще ми знаємо Венеціанський кінофестиваль і карнавал. Проте ні того, ні того я не бачив, тож обмежусь згадкою. Про карнавал туристам увесь час нагадують фірмові венеційські сувеніри – маски. Діапазон цін: від 5 до 5000 євро.

Венеція

Просто кілька фотографій.

Венеція

Венеція

Венеція

Венеція

І на завершення ще раз про затоплення Венеції. Факт, місто йде під воду. Великий Сільвіо Берлусконі власноруч доклався до відкриття згодом розкритикованого проекту “Мойсей”, що покликаний врятувати унікальне місто.

Венеція

А поки значна територія міста кілька разів на рік стабільно заливається водою, туристам видають спеціальні карти “сухих” маршрутів або продають в бутіках гумаки.

Венеція

Науковці кажуть, що до 2028-го року жити у Венеції буде неможливо.

Венеція

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.

Comments

( 14 коментарів — Прокоментувати )
iladis
15 травень 2010 12:39 (UTC)
вышли мы в венеции на площадь, где росло целых три дерева. я говорю: гляди, сквер! а подруга отвечает: хрена... ЛЕС!
mr_brut
15 травень 2010 12:40 (UTC)
:)
lad_dal_lad_dal
15 травень 2010 12:47 (UTC)
дуже цікаво і пізнавально, спасибі. крім того гарні фото
mr_brut
15 травень 2010 13:13 (UTC)
данкешон!
archiverba
15 травень 2010 13:04 (UTC)
цікава історія зі скульптурою кондотьєра Бартоломео Коллеоні, що на твоъй фотці на коні:

Венеція була морською державою з відмінним флотом, але не мала власних сухопутних військ. Тож ъм доводилось на березы когось наймати. Одним із найвидатніших наймитів за всю історію Венеції став кондотьєр Bartolomeo Colleoni. Відслуживши значно довго він опинився у скрутному положені — в Венеції забракло на нього коштів. Але згодом тогочасний дож домовився із ним таким чином: він пообіцяв кондотьєру, що він йому єдиному влаштуэ пам'ятник і не буть-де, а навпроти самого Сан-Марко! Крім того, роботу поручили визначному скульптору Вероккіо (Verrocchio) — тобто вчителю самого Ленардо! Таким чином кондотьэр відслужив свої останні роки за знижкою, час-від-часу перевіряючи на скільки гарно виходить витвір.
Наймит помер, і скульптуру встановили навпроти самого Сан Марко — договір є договір. Але! Але, як вже ти побачив, вона стоїть на іншій площі — просто мысцева влада вирішила трішечки інакше трактувати договір — і встановили на фасаді іншого собору невеличку скульптурку Сан Марко.
Так і стоїть тепер ця коняка не там де замовник хтів.

коли Bartolomeo Colleoni, dal Verrocchio, Venezia
archiverba
15 травень 2010 13:06 (UTC)
точніше та скульптурка Сан Марко не на соборі, а на так званій «школі», що поруч)
mr_brut
15 травень 2010 13:17 (UTC)
мегадякую! щось краєм вуха таке чув, але тепер все склалося. особливо з юридичною родзинкою про Марка. супер!
darynochka
15 травень 2010 13:30 (UTC)
дуже цыкаво. дякую. треба потрапити туди до 2028 року.
m_gluk
15 травень 2010 15:22 (UTC)
Спасибо за классный репортаж.
_ant0n_
17 травень 2010 17:06 (UTC)
с нумерацией там вообще все хитро. ее ввели сравнительно недавно,
до этого был полный хаос и найти что-то было весьма проблематично.
а сейчас нумеруются не дома, а входы в них(ну или подъезды, кому как удобнее это называть).
kamienczanka
24 травень 2010 16:18 (UTC)
з художником дуже клова фота
nick_coll
30 травень 2010 20:18 (UTC)
а собор св. Марка вже відремонтували?
Ніколи не міг зрозуміти красу Венеції. Суцільна піарщина і нічого цікавого :(
mr_brut
30 травень 2010 21:10 (UTC)
собор? та ніби вже. не бачив ознак ремонту.

щодо Венеції, то я би був не такий категоричний. і неодмінно побуваю тут ще. в мене було лише кілька годин, цього полюбасу мало.
nick_coll
30 травень 2010 21:14 (UTC)
ну в мене було годин зо п'ять. До того ж вечірніх :(
( 14 коментарів — Прокоментувати )

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek