Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Іспанія. Монастир Монсеррат

LR-08832

Недалеко від Барселони буквально на кілької десятках квадратних кілометрах примхою природи височіють дивні на вигляд гори. Мешканці назвали їх “різаними”, “зубастими” – Монт Серрат. Тут, на висоті 721 м, між зубцями, з сивої давнини розміщується один з найзнаменитіших монастирів світу.

LR-08836

Перша згадка про нього датується 880-м роком. Спершу це було просто декілька скітів, а вже в 1025-му починається будова бенедиктинського монастиря у романському стилі. Велич монастиря була такою, що на його честь Христофор Колумб назвав один з відкритих ним островів. Нині це міні-держава – заморська територія Великої Бритації.

LR-08859

Наприкінці XVI століття над самісіньким урвищем постає новий готичний собор. Його розміри вражали сучасників, проте до наших днів храм не дожив. У 1811-му році наполеонівські війська, підкорюючи Каталонію, підірвали монастирські споруди. Майже 30 років тут були самі руїни.

Відродження обителі почалося в 1844-му. Відбудова тривала біля ста років. При цьому натяк на старий храм залишився лише в порталі. Все решта має скоріше риси модернізму. 

LR-08884

LR-08927

LR-08856

Цікаво, що в оформленні завівтарної каплиці брав участь молодий ще Антоніо Ґауді.

Важливе значення Монсеррата саме як духовного центру проявилось у часи Франко. Як і годиться нормальному диктатору, всі національні меншини генерал утискав. У підсумку провести обряд хрещення чи вінчання каталонською мовою в ті роки можна було лише у гірському монастирі.

LR-08867

LR-08901 

LR-08933

Навколишні красоти уряд Каталонії оголосив національним парком.

До монастирчих будівель можна дістатись крутим гірським серпантином (що не заважає йому бути дорогою європейської якості). Крім того, діють канатна дорога і дві (!) залізниці. Одну з них, названу “блискавкою” не за швидкість, а за подібність до блискавки, що на одязі, спорудили в 2003-му.

LR-08851

LR-08844

Зрозуміло, що така інфраструктура дозволяє мобілізувати до Монсеррата чималі натовпи туристів і паломників. До їх послуг величезні магазини, заклади громадського харчування, готель. Торгують переважно продукцією, брендованою іменем обителі: від шоколаду до міцного алкоголю, від магнітиків до коштовностей, від чашок до сервізів.

LR-08830

LR-08929

Монастир має дві фішки, які власне й приваблюють сюди зазначені натовпи. Перша – хор хлопчиків, які навчаються у монастирі за традицією ще XIII століття. Щодня, у полудень в храмі звучить одна чи дві пісні у їх виконанні.

LR-08877

Тема хлопчиків з ангельськими голосами підтримується як розписами, так і сувенірами.

LR-08914 LR-08917

Друга фішка – це статуя Богоматері. Вона є національною каталонською святинею. Датують майже метрову статую XII століттям. Її ніби-то знайшли десь у горах і лише пізніше перенесли до обителі.

Особливістю статує є те, що вона… темна обличчям. Чорну Мадонну каталонці ніжно назвали Смуглянкою. Така особливість пояснюється або якимось зовнішніми факторами, або дійсно задумом авторів – адже наші предки всі були темношкірі, як би це комусь не було прикро.

LR-08932 

У важкі роки Мадонну переховували десь у печерах, а потім повернули на її місце. Люди вірять, що Смуглянка допомагає у здійсненні найзаповітніших (але нематеріальних) бажань. Тисячі прочан, та й просто туристів нешводкою чергою підходять до статуї, загадують бажання, цілують долонь і потім передають цей цілунок, доторкаючись до золотого шару. (Сама статуя захищена куленепробивним склом).

LR-08908

LR-08923

У монастирчій дарильні виставлена купа речей, які є символами здійснених бажань. Фотографії дітей, весільні сукні, милиці. Не знаю, що символізує велосипед чи пачка носових хустинок. А от тестер вагітності виглядає тут хоч і не надто інтимно, зате зрозуміло.

LR-08939

LR-08941

На честь каталонської Богоматері часто називають місцевих дівчаток. Наприклад, це ім’я носила Монсеррат Кабальє. Кажуть, що співачка пішки підіймалась до Монсерату, коли втратила свій неймовірний голос. І як не крути, голос до примадонни повернувся.

LR-08916

Через погану погоду мені не вдалося зробити жодного кадра, який би насправді передав велич цього місця. Того й мушу вкрасти з вікіпедії ось цей кадр, від якого може й щелепа впасти, так що притримайте руками пліз.

MontserratMonastery01

Tags: мандри, фото, іспанія
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 16 comments