Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Місто янголів

АНГЕЛ-А (ANGEL-A)

 

Виробництво: Франція, 2005 рік

Жанр: мелодрама

Режисер: Люк Бесон

У ролях: Жамель Дебуз, Рі Расмунсен

Бюджет: €15 млн.

Збори: х/з

Прем’єра: 21.12.2005 року

 

Господи, ну чому я ніколи не виграв в лотерею? Би ти ніколи навіть не купив лотерейного квитка! Чи купив Андре хоч раз лотерейного квитка невідомо, але чого йому не щастить ясно як божий день. Навіть було б дивно, якби йому щастило. Всі свої 28 років Андре провів махлюючи, позичаючи і через те получаючи в диню. Попри виграну грін-карту Андре сувається Парижем і за доволі короткий час стає винним  мало не всім бандитам цього прекрасного міста. Бальзаківське побачити Париж і померти набуває поступово для Андре цілком практичного змісту.

Слово жалюгідний – якраз те, яким можна описати стан Андре на момент його зустрічі з Ангелом. Однак те, що він вміє бути переконливим факт. Інакше з якої радості бандити позичали цій жертві аборту гроші, і з якої радості його одноразове звернення до Господа бога було одразу задоволене?

Звернутись до Бога Андре надумав стоячи на мості через Сену. Він ніби як планував там покінчити життя самогубством, бо не вмів плавати. Але судячи з того, що за фільм він як мінімум двічі скакав в річку, випливав з неї і навіть когось рятував – плани на самогубство були не дуже реальні.

Так от, стоячи на мості в останній (як він думав) момент свого життя Андре помічає поруч довгоногу блондинку яка, вочевидь, має аналогічні плани. Стається диво і жалюгідний тіп здійснює перший добрий вчинок за все своє жалюгідне життя.

Вдячна блондинка (Рі Расмунсен) закохано з висоти своїх двох метрів лупає очима на малявку-Андре і вирішує наставити його на істинний шлях. Не гірше від психоаналітика Ангел-А вбиває в ту дурну голову різні заповіді, а також вселяє йому впевненість і житейський оптимізм.

Аби оптимізм краще вселявся (бо бандити-кредитори от-от перемелять Андре на фарш) потрібні гроші. Які Ангел-А важкою працею заробляє в туалеті паризької дискотеки, поки Андре квасить з горя і самотності.

Ну а потім виявляється, що Ангел-А – справжній янгол, який зійшов з неба аби врятувати його, Андре, нікчемне життя. Чому янгол при цьому смалить як паровоз – питання до антинікотинової кампанії, яка на небі вочевидь кульгає. Але чого янгол, що весь фільм славилася доволі легкою поведінкою, замість чесної туалетної розпусти била своїх клієнтів стільчаком по голові – не зрозумів. Хоча може через те, що, як нам доводить фільм Доґма, всі янголи безстатеві? Тоді мені шкода Андре, який зрештою також закохався, став на істинний шлях і взагалі.

Критика до цієї стрічки Люка Бесона безжалісна. Фігня, мовляв, нічого нового: довгонога кобіта і невдаха. Напевне, вони чекали від Бесона після шестирічної паузи чогось більшого. Але мені фільм сподобався. Кобіта цілком органічна (особливо в сцені, коли в неї розпускаються крила), ну а невдаха з Жамеля Дебуза взагалі природжений. Пригадуєте недалекого Люсьєна, якого чмурив господар овочевої лавки в фільмі Амелі?

Плюс до всього гарні пейзажі Парижу, нехай і чорно-білі, але то вже така режисерська задумка. Як і в цьогорічній російській стрічці Пітер ФМ місто у Бесона цілком самодостатній персонаж. І взагалі – фільм доволі естетський, так що якщо ви думаєте, що і цього разу в Бесона теж ганятимуть на таксі чи стрілятимуть з бластерів – вам не сюди. Тут літають і перевиховуються.

Моя жінка – ангел! Ех, а моя – ще жива…Доставка и продажа микронаушника здесь
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments