Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Чернетки бандерлога. 10 лютого. (Частина друга)

Палаци вітрів і води – форт Амбер – тисяча дзеркал і одна свічка – батьківщина слонів Індія – сини раджі. Частина перша живе тут.

Джайпур, форт Амбер

Іншій палац, Хава-Махал, знаний як “Палац вітрів”. Збудували його в 1799-му магараджею Савай Пратап Сінгхом, онуком засновника Джайпура. 15-иметровий  фасад має 953 віконечка, що робить всю зовнішню конструкцію схожою на стільники вулика.

Джайпур, Повітряний палац

Палац служив за гарем, а отже з численних його віконечок жінки мали спостерігати за життям вулиці, не виказуючи при цьому себе. Кажуть, що з верхніх його поверхів відкривається неймовірний краєвид. Ми, на жаль, до середини Палацу вітрів не потрапили й просто кілька хвилин насолоджувались ним з даху будинку навпроти.

Передмістя Джайпура 

Як ви вже помітили, більшість будівель історичної частини Джайпура збудовані з рожевого каменю. До того ж, у 1853-му до візиту в місто принца Уельського у рожевий колір пофарбували (і досі фарбують) геть всі будинки. Саме того місто називають Рожевим, що мені нагадало туніське біло-блакитне місто.

Джайпур, вулиці міста

Водяний палац – Джало-Махал – збудований також з рожевого пісковику. З п’яти поверхів нам видно лише верхній, бо всі решта більшу частину року заховані під водою! Справа в тому, що палац розташований в центрі величезного штучного озера, яке утворилось після будівництва греблі ще у середньовіччі.

Джайпур, Водяний палац 

Джайпур, Водяний палац

Озеро мало забезпечувати сільське господарство водою, проте в останні роки екологію регіону майже добили неочищеними стоками і тому подібним гімном. Лише в 2004-му році було розпочато якісь роботи, але, якщо я не помиляюсь, до власне палацу руки поки не дійшли.

Передмістя Джайпура

Передмістя Джайпура

Передмістя Джайпура

Путівники присвячують цим та іншим красотам Джайпура не одну сторінку. Проте чільне місце все ж посідає його головна окраса – форт Амбер. Та сама стара столиця Раджастану, про яку я згадував на початку цієї розповіді.

Джайпур, форт Амбер

Джайпур, форт Амбер

“Бурштинову фортецю” насправді збудовано з білого й рожевого пісковиків. Архітектура отримала багато як з індуїстського, так і з мусульманського стилів, проте не в стилях справа.

Неприступна цитадель на високому пагорбі справляє надзвичайне враження. Її побудова розпочалась в 1592-му, за часів правління раджі Мен Сінгха I, одного з генералів могольського імператора Акбара Великого.

Джайпур, форт Амбер

Джайпур, форт Амбер

Природній рельєф доповнюють високі стіни, причому мури тягнуться і на навколишні пагорби, нагадуючи місцями Велику Китайську стіну.

Джайпур, форт Амбер

Зсередини стіни форту прикрашені фресками, різьбленням та мозаїкою.

Джайпур, форт Амбер

Джайпур, форт Амбер

Джайпур, форт Амбер

Чотири секції форту виходять на широкий шлях з головного майдану Амбера. Комплекс включає в себе купу приміщень військового призначення, гарем, палаци, храм Калі.

Джайпур, форт Амбер

Джайпур, форт Амбер

Джайпур, форт Амбер

Туристам найбільше подобається Дзеркальний зал. Екскурсоводи розказують, що завдяки тисячам складних дзеркал його можна було освітити однією свічкою.

Джайпур, форт Амбер

Джайпур, форт Амбер

З інженерної точки зору палац надзвичайно продуманий. Скажімо, дощова вода спеціальними стоками збиралась до басейну. Заглянув я і в гаремний толчок – на жаль нічого цікавого.

Джайпур, форт Амбер

Джайпур, форт Амбер

Джайпур, форт Амбер

Гадаю, що як і більшість моїх читачів, я був певен, що на вулицях індійських міст по-перше, всюди продається чай, а по-друге, повно слонів. Так от, ні чаю, окрім масала-ті (дехто з моїх читачів назвав його з вигляду “блювотною гидотою”), ні слонів до Джайпура я і не бачив. Тож радість моя була безмежною, коли під стінами форту я нарешті побачив і навіть помацав живого слона.

Слони Джайпура 

Слони Джайпура

Джайпур – місто багате не лише туристичними принадами. Тут мешкає понад сім мільйонів жителів, розвинена інфраструктура, економіка (Джайпур відомий центр аутсорсингу). На відміну від багатьох бачених міст на вулицях – загалом можна сказати що європейський порядок.

Значну частину мешканців складають раджпути, тобто “сини раджі”, як вони себе називають. Чоловіки часто мають колоритну зовнішність: вуса, пузо й багатометрову шмату змотану в тюрбан на башці.

Джайпур, вулиці міста 

Чекайте далі на всесвітню спадщину маленького села Санчі.

Джайпур, вулиці міста

Tags: мандри, фото, індія
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment