Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Феміністські смайликі

ПОСМІШКА МОНИ ЛІЗИ (MONA LISA SMILE)

 

Виробництво: США, 2003 рік

Жанр: мелодрама

Режисер: Майкл Ньюел

У ролях: Джулія Робертс, Кірстен Данст, Джулія Стайлз

Бюджет: $65 млн.

Збори: $63 млн.

Прем’єра: 19.12.2003 року

 

Дивно, що цьому фільму американці не дали Оскара. Он тій же Красі по-американські дали? А тут і Джулія Робертс, і актуальна проблема фемінізму. І все це триває 117 хвилин. Чим не краса?

Фільм може привабити тільки найстійкіших прихильників творчості пані Робертс. Цього разу важка доля зірки Голівуду закинула її в середину 50-х років минулого століття. Тікаючи від чоловічого егоїзму, Кетрін Віліс полишає милу серцю Каліфорнію в обмін на викладання в одній з найконсервативніших шкіл Америки.  Жіночий коледж Велеслі ніби як створений для виховання майбутніх активісток фемінізму, такий собі інститут благородних дівиць. Дівиці в ньому вирощуються міцні, інтелектуально підковані, естетично виховані. Такі і в палаючу хату увійдуть, і коня зупинять. Надійний тил для зразкової американської родини.

Звичайно, сексуальна революція вже починає стукати і в ці міцні мури, але її вплив обмежується колективним роздивлянням презервативів чи спробою вже одруженої, але вже самотньої випускниці коледжу плюнути на вже остогидлого чоловіка і повернутись в батьківський дім. Звісно, мама таку аморальну ініціативу своєї доньки закоцала на корні.

Учениці в Кетрін ще ті горішки. Перша ж лекція провалюється через заумкуватих слухачок, які може й привчені коритись чоловічим примхам, але осіб своєї статі готові з’їсти без приправ. Та Кетрін не здається й не дуже активними, але цілеспрямованими діями, озброївшись найкращими витворами мистецтва, історію якого вона й викладає (того ж Леонардо да Вінчі), поступово долає спротив патріархальних традицій. Розкріпачені студентки плачуть від горя, коли героїня Робертс вимушена поїхати, але свою чорну справу та зробила, так що коледжу лишилось недовго. Ще пару років і секс, наркотики, лесбійські паради та інші побічні ефекти емансипаційної революції відсунуть рівень проблем, які вирішували викладачі коледжу Велеслі на 25-е місце.

Дивитись цей фільм можна тільки з великої любові до Джулії Робертс і дуже активним феміністкам. Ну ніби як ностальгічну стрічку про те, як все було, коли ще нічого не було. Оскільки в наших людей і в ті, і в ці часи проблеми дещо інші, взагалі дивно, що фільм купували для прокату в СНД. Судячи зі зборів, навіть в Штатах не набралось достатньо багато прихильників обраної теми.

З іншого боку, саме зусиллями героїні Джулі і їй подібних в Америці нині навіть кривий погляд на жінку чи дівчину на роботі вже може наразитись на позов про сексуальне домагання. Що й говорити про випадки відмови в роботі чи, не дай Бог, звільнення от такої випускниці коледжу Велеслі. Впору чоловікам гуртуватись на предмет власної емансипації. І це не смішно J

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments