Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

І ще не скоро наш кінець

2012

Виробництво: США, Канада, 2009 рік
Режисер: Роланд Емеріх 
Жанр: катастрофа
У ролях: Джон К’юсак, Аманда Піт, Чиветел Еджиофор, Дені Гловер
Прем’єра: 11 листопада 2009 року
Бюджет: 260 млн. $

 

Всі ті, хто чекав кінця світу на ліноле міленіум – ганебні боягузи. Кінець світу настане значно пізніше, років за 12. Як, власне, про це всіх і попереджали у своєму календарі майя. Виявляється, що саме 21.12.2012 всі планети сонячної системи стануть у таку конфігурацію, від якої людству нарешті наступить гаплик.

kinopoisk.ru-2012-1015950 kinopoisk.ru-2012-1065058

Про майбутній гаплик першим дізнається не астроном, а геофізик Адріан Хелмслі. В далекій Індії він лізе в кількакілометрову шахту, там з жахом тупить в монітор і змушує туди ж дивитись весь кінозал. Зал за поглядом вченого все розуміє і без слів.

З радісною новиною про швидкий кінець Адріан (Чиветел Еджиофор) несеться через країни й континенти прямо до великого начальника Карла Анхаузера (Олівер Плет). Той мало не на “ти” з президентом, і це не дозволяє йому одразу вірити якимось геофізикам. Проте вже від перших сторінок у великого начальника окуляри лізуть на тверде чоло…

kinopoisk.ru-2012-944348  kinopoisk.ru-2012-955232

Потім шок наступає у президента США (до цієї посади вже доріс не лише Морган Фрімен, котрого нині взяли на підвищення – на роль Бога, а поліцейський-пенсіонер Дені Гловер). Президент вирішує поділитись все тією ж новиною з колегами по великій вісімці (і це, мені здається, перший випадок, коли G8  у кіно вирішує світові справи).

Аби уникнути дострокового настання кінця світу і тим самим не розчарувати майя світові уряди в атмосфері неймовірної секретності ухвалюють рішення про побудову ковчегів. Кількадесят тисяч достойників матимуть можливість продовжити цивілізацію. Туди ж завантажать найвидатніші надбання людської культури й чітко за інструкцією від Ноя – кожної тварі по парі.

kinopoisk.ru-2012-1065061 kinopoisk.ru-2012-1079335

Панікерів, котрим стає щось відомо, цинічно ліквідують. Проте все ж знаходяться люди, які про щось таке дізнаються. Як, скажімо, Чарлі Фрост (Вуді Харельсон), котрий про свої здогадки волає прямо в радіоефірі і якого підступний уряд чомусь і пальцем не торкається. Або Джексон Куртіс, письменник-невдаха.

Джексон (Джон К’юсак) з усіх сил намагається врятувати своїх дітей, маму своїх дітей, чоловіка мами своїх дітей ну і все людство на додачу. З останнім, на жаль, виходить косяк – все ж К’юсак на Вілліса не подібний ні разу.

kinopoisk.ru-2012-1003489  kinopoisk.ru-2012-1022258

Видатний руйнівник Роланд Емеріх цього розу розійшовся не на жарт. Його кіноруїнами з тріском і нечуваними досі спецефектами завалило не лише всю Каліфорнію на чолі зі Шварценеґером, не лише накрило авіаносцем Білий дім, не тільки завалило куполом собору святого Петра Папу Римського і навіть Сільвіо Берлусконі, але й затопило Гімалаї. 

Це вам, як ви розумієте, не Годзіла якась чи “Післязавтра”. Так що не думайте, що мені не сподобалось. Дуже навіть навпаки. До певної міри фільм навіть натякає, що і смерть варто зустрічати гідно. Так що якби не традиційні для цього жанру соплі й недоречності – була б взагалі красота. Яку раджу дивитись тільки в кінотеатрі.

kinopoisk.ru-2012-1081330  kinopoisk.ru-2012-1081327

Не так давно якийсь головний майянин (чи маєць?) зізнався, що ніякого кінця світу в 2012 вони не пророкували. В їх календарі просто закінчилися сторінки.

Subscribe

 • Шлепер

  Про те, що саме заворушилось у засіках мізків Януковича можна посперечатись. Чи то мова про вагонного злодія, чи то це голос ймовірного недуже…

 • Януковича выткали на ковре

  Януковича выткали на ковре Праздник национальных кухонь традиционно проходящий в Донецке в День Независимости, в этом году удивил не только…

 • Федорович на ярмарку

  Віктор Федорович відвідав Сорочинський ярмарок не лише фотошопно… …але й особисто.

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 23 comments