Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Медіуми проти Робокопа

ОСОБЛИВА ДУМКА (MINORITY REPORT)
Виробництво:
США, 2002 рік
Жанр: фантастичний бойовик
Режисер: Стівен Спілберґ
У ролях: Саманта Мортон, Том Круз, Макс фон Зюдов, Стів Харіс,Джесіка Кепшоу
Бюджет: $102 млн.
Збори: $132 млн.
Прем’єра: 23.06.2002 року

Не можу сказати, що Стівен Спілберґ банальний режисер. Бо бере зовсім не банальні сюжети. У якому підвалі тримає він своїх авторів, чим годує, що підсипає в їжу? Цей фільм –фантастика. Але хіба банальна?
Можна додумувати, як у майбутньому боротимуться зі злочинністю. Чи то робокопами, чи то суддями дредами, чи то за допомогою медіумів, котрі лежачі в молоці будуть видавати на гора сюжети майбутніх злочинів. А далі справа техніки: зафіксувати сюжет (для того, аби полегшити поліцейським життя медіуми видають одразу прізвища злочинця і його жертви) і його попередити. Це так звані превентивні заходи, які з ніг на голову перевернули роботу поліції. Знай собі – підливай медіумам молоко та арештовуй потенційних вбивць. Вони, бідні, може ще й подумати не могли про злочин – а їх раз – і за ґрати.
От і головний герой Джон Андертон (Том Круз) подумати не міг. А тут бац  – і в відомості потенційних злочинів він з подивом бачить себе під час вбивства абсолютно невідомого йому вуйка. Медіуми морозяться і не пояснюють, колеги починають м’яко кажучи коситись. Одним словом треба робити ноги, бо гостинна тюрма середини XXI століття вже прочиняє для Джона свої двері.
Той світ Спілберґа взагалі-то не дуже. Ніби як і злочинність подолана, але люди під ковпаком. З усього, за чим в людині треба слідкувати, Спілберґ обрав очі, за якими людей «випасають» де б не були господарі тих очей. Навіть у мирному житті сканування відбуваються постійно. Причому дані використовуються за всіма правилами сучасного маркетингу: проходиш десь, твоє око відсканували, і вже кажуть – дякуємо, містер такий-то, що купили в нас останнього разу шампанське і презервативи. Ну а те, що поруч дружина з подивом починає сканувати твою червону пику – то вже питання до авторів системи.
Так це я про мирних жителів. А як бути, коли тебе вважають злочинцем? Правильно, вирізати очі і вставити собі інші. Ну а далі – бігати, копати і шукати істину. Має ж бути якась причина в тому видінні медіумів?
Фільм рясніє технологічними знахідками та й взагалі – не страждає на відсутність ідей. Міцний сценарій цементує складнозбудовану конструкцію. Гарна картинка і Том Круз доповнюють комерційний успіх стрічки. Звісно, в списку кіноробіт Спілберґа це не найкраще кіно, але як на мене – цілком достойне.
Резюме цього фільму взагалі-то не дуже. Навіть медіуми в майбутньому не допоможуть побороти злочинність. Тож може таки надія на Робокопа?http://konegen.livejournal.com/
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments