Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Водію в меморіз [upd]

Всім відомо, що перевищення швидкості до 20 км за годину в Україні не карається. За мовчазної згоди водіїв і даішників швидкісний режим з обмеженням “60” фактично становить “79”, з обмеженням “90” –  “109” і в тому ж дусі.

Але чи знаєте ви, що це може змінитись у будь-який момент?

По-перше. Покарання за перевищення швидкості навіть на один км за годину є! Воно передбачено ст. 125 КпАПП “Інші порушення правил дорожнього руху”.

Інші порушення правил дорожнього руху, крім передбачених статтями 121-128, частинами першою і другою статті 129, статтями 139 і 140 цього Кодексу, –

тягнуть за собою попередження.

Попередження – одне з восьми видів покарань за адміністративні правопорушення. Таке ж як штраф чи виправні роботи. Для його винесення теж повинен складатись протокол і на його підставі – постанова.

Ясно, що ніхто з даішників цього робити не хоче. Проте, і це головне, перевищення швидкості навіть на один кілометр є порушенням правил дорожнього руху і дає цілком законну підставу для зупинки авто. Ну а далі все залежить від винахідливості інспектора.

І по-друге. Вас може бути оштрафовано і за перевищення швидкості в один км за годину! Якщо на дорозі встановлений знак обмеження швидкості, ми звикли додавати до його вимог 19 км і спокійно їхати.

Особливо це актуально для ділянок в містах чи передмістях, де знаками підвищено швидкісний режим. Тобто 110 чи більше на трасі або 80 у місті.

На думку ДАІ (а думка може бути розповсюджена на всі випадки, тобто навіть на знак “20”) перевищення швидкості на таких дорогах можна карати за ст. 122 КпАПП “Перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху”.

Перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину,  порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, (…), –

тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто ті самі 255–340 грн. Підтвердженням цього є слова даішного начальника: “Проте на тих ділянках дороги, де «поріг» підвищення до 80 км/год, безкарно можна рухатися саме з такою швидкістю. Якщо водій їхатиме швидше, то інспектор ДАІ має право притягати його до відповідальності, але вже не за перевищення швидкості, а за невиконання вимог дорожніх знаків”.

Це доволі спірне питання, але не менш спірне, як використання “Візиря”. Що не завадило йому стати в певний час масовим. В усякому випадку водіям слід знати, що перевищення швидкості, передбаченої вимогами дорожніх знаків навіть на один км за годину може тягти за собою штраф.

[upd] З’явилась і протилежна за змістом інформація. Даішне начальство ніби-то передумало і собі на шкоду вирішило обчислювати перевищення швидкості на 20 км за годину не як “інші порушення”. Тобто і на ділянках, де встановлено знак “80”, діє неписаний закон “+20”. Принаймні, допоки міліціянти знову не передумають.

Tags: антиполіцай
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments