Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Креатив на службі ДАІ

Періодично я розказую щось антидаішне. (Кому цікаво – за тегом можете переглянути попередні серії). Цього разу – кілька слів про даішний креатив. Не претендуючи на вичерпність теми.

Ідея перша. Парні гастролі.

Схема надзвичайно проста. На патрулювання виходять одночасно дві машини. Друга ховається десь за кілометр-два від першої. Водії, які щасливо уникли (або нещасливо неуникли) зупинки першого кущового блок-поста додають газку і… потрапляють в обійми другої засідки.

Спосіб боротьби – не рипатись ще пару кілометрів після проїзду даішників. Принаймні за межі правил дорожнього руху.

13092007907

Є  й гарні новини. Креативна група МВС та наукові інститути наразі не розробили схему потрійного патрулювання.

Ідея друга. Ясновидіння.

Перед складною ділянкою дороги, розміченою переважно суцільною смугою, патрулює даішник №1. Його колега – за кілька кілометрів далі, де ця ділянка закінчується. Перший підмічає, коли на ділянку в’їжджає, скажімо, вантажівка, за якою неодмінно утворюється хвіст з легковиків.

Підмічає й передає даішнику №2 по рації. А той собі спокійно зупиняє всі автівки, які бачить аж допоки не проїде вантажівка. Її він може зупинити також – свідок стане в нагоді.

Всі зупинені звинувачуються в порушенні правил обгону. На запитання здивованих водіїв – як це стоячи геть в іншому місці міліціянту вдалося зафіксувати такий факт – той відповідає, що це вже, мовляв, його справа. І взагалі – в нього навіть свідок є.

Спосіб протидії – оскаржувати не сам факт події (про це не говорити взагалі), а процедуру його, факту, встановлення. Причому до моменту складання протоколу – найактивніше. Бо за такої ж логіки вас можуть зупинити за керування авто в нетверезому стані виходячи з факту того, що у вас взагалі є день народження.

Ідея третя. Підставний свідок.

Навіть найпереляканішим водіям відомо, що при зупинці авто інспектор повинен представитись і перед тим, як вимагати документи – назвати причину зупинки. Причому перелік цих причин – фіксований (про це я вже розказував).

Відомо також і те, що класична “перевірка документів” не канає.

Прогресивні даішники причину вигадують в момент зупинки. Наприклад: ваше авто в угоні, мені здалося, що керує водій напідпитку, не ясно читаються цифри на стікері страховки чи техогляду, брудний номерний знак.

Але є й геть нахабні служиві. Ви, кажуть вони, порушили правила обгону. Он бачите – стоїть свідок тої події. Де саме порушили? Все будемо зараз з’ясовувати. Ваші документи.

Спосіб протидії один. Вимагати крок за кроком відтворити ніби-то подію, про яку йде мова. Обіцяти даішнику три мішки клопотів, причому негайно. Не задля того, аби просто щось заперечувати, кажете ви. А задля істини.

До речі. Про те, що саме має мати з собою водій – про всяк випадок нагадаю наступного разу.

Tags: антиполіцай
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments