Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Ти випила мою кров, і п’яною впала

ВПУСТИ МЕНЕ (LÅT DEN RÄTTE KOMMA IN)

Виробництво: Швеція, 2008 рік
Режисер: Томас Альфредсон 
Жанр: жахлив0-позитивна мелодрама 
У ролях: Каре Хедебрант, Ліна Леандерссон 
Прем’єра: 26 січня 2008 року
Бюджет: х/з
Каса: 9 млн. $

 

Скільки вже нам кінематограф подарував історій про вампірів – важко й перелічити.  Цікаво, що більшість з них сумлінно дотримуються координат класичного кровосмоктального міфу, відомого всім з дитинства. Я про кілки з осини, вбивче сонячне світло, часник і всякі такі штуки.

Ясно, що не без відсебеньок, як от в “Дозорах”. Але і такого варіативного бардаку, як з інопланетянами немає.

Лише за останній рік кіномитці потішили нас кількома свіжими вампірськими історіями. Це і “Повстання ліканів” – чергове продовження “Іншого світу”, і дуже непоганий фільм “Сутінки”, про який я все ще маю надію написати.

bscap0000 bscap0001
bscap0002 bscap0003

А от нещодавно руки наших доблесних піратів дійшли до минулорічної шведської картини “Впусти мене”. Ця історія настільки сподобалась американцям, що одна з студій задовго до прем’єри придбала права на англомовний рімейк.

Фільм – це історія дружби (поки що дружби, бо героям лише 12 років) хлопчика Оскара і дівчинки Елі. Лише вона не дівчинка, а вампірятко. Елі мешкає з дідом (напевно дідом). Старенький ретельно маскує на день хату від світла, а у ночі іноді ходить дитині по вечерю. Вбиває людей, одним словом. Здається, сам він це робить не так давно – вирішив берегти дівчачу психіку.

bscap0004 bscap0009
bscap0014 bscap0012

Оскара щодня тлумлять в школі. І не лише тлумлять. Бідоласі ж ніяк не вистачає мужності дати знущанням відсіч. Допоки в його житті не з’являється Елі – його янгол-охоронець. І можете не сумніватись – кривдникам буде непереливки.

Вся стрічка знята чисто по-європейські. Тобто спокійно, немов на любительську камеру. Музика нічого не акцентує навіть тоді, коли мала б. Одним словом, мені навіть страшно уявити, що назнімають голівудські майстри.

bscap0013 bscap0006
bscap0017 bscap0018

Відрубана голова повільно падає на дно басейну, обличчя, пропечене кислотою до самих кісток, кривиться в останній посмішці, рясні струмки крові витікають в каністрочку з перерізаного горла… Ви думаєте, що на цих сценах вам буде зле? Дарма. Бо кіно ж про справжню дружбу! А хіба від справжньої дружби вас може знудити?

До речі, фільм називається “Впусти мене”, бо – як відомо навіть затятим матеріалістам з тієї класичної міфології – вампіри не можуть самі увійти до твого помешкання. Їх слід запросити.

p.s. Особисто мені найвдалішою видалася сцена з котами. Коли ці хитрезні тварюки показують свої правдиві морди обличчя.

Tags: кіно
Subscribe

 • Хімба, шоколадні господарі Намібії

  На півночі Намібії, у важкодоступних районах регіону Каоколенд, живе унікальний народ - хімба. Жінки хімба носять одяг тільки на стегнах, покривають…

 • Етоша: велика біла пустош

  Етоша - природний заповідник на півночі Намібії, на північно-західному краї пустелі Калахарі. Один з найбільших національних парків країни. Площа…

 • Справжній африканський лев

  Нарешті вдалося сфотографувати африканського лева. Живого. Не в зоопарку. З усіма бойовими лев'ячими шрамами. Одним словом, в усій красі. І все це…

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments