Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Іванків

В цьому невеличкому житомирському селі зберігся чудовий (перероблений на церкву) костел Вознесіння Божої Матері фундації Павла і Гелени Борчиків.
Іванків, костел
На жаль, це мало не перший мій випадок, коли я не зумів виудити в інтернеті аніякої інформації. Тому доведеться “злизати” в Дмитра Антонюка, відомого також як [info]templar_ua, довідку про цей храм.
Костел спорудили біля 1800-го року. В ньому повністю збереглися фрески роботи Йозефа Прехтля. Католицький художник-монах розписав чимало костелів, зокрема тринітарські монастирі в Луцьку й Браїлові. Більшість з його розписів, на відміну від костелу в Іванкові, загинули.
Іванків, костел
В усьому іншому Іванків – звичайне і малоцікаве село. Якщо не рахувати розташований тут обласний інтернат для колишніх ув’язнених. Можу лише уявити, наскільки таке сусідство до смаку іванківцям. Напевне, саме на мешканців інтернату пеняють через кількаразове пограбування храму.
Іванків, костел
Біля церкви встановлено дві “портативні” дзвіниці. Одна – з традиційних розпилених газових балонів, інша – з новенькими дзвонами.
Іванків, костел
Іванків, костел
До середини я не потрапив. Я взагалі не надто люблю фотографувати в храмах. Тим більше, що це часто забороняється, принаймні в ортодоксальних церквах. Та все ж заради унікальних розписів, якось спробую. А може за мене це зробите ви?
Як би там не було – цей пост сподіваюсь ще доповнити.
Іванків, костел
Іванків на МЕТА-картах. Проїзд на автомобілі від Києва – 143 км (біля 2-х годин дороги), від Житомира– 17 км. Неподалік варто подивитись на Житомир, гранітний Коростишів, костел в Старій Котельні, палаци Андрушівки і Червоного.
Tags: житомирщина, мандри, фото
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments