Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Чорна мітка

ПІРАТИ КАРИБСЬКОГО МОРЯ: СКРИНЯ МЕРЦЯ
Виробництво:
США, 2006 рік
Жанр: пригоди
Режисер: Гор Вербинські
У ролях: Джонні Деп, Орландо Блум, Кіра Найтлі
Бюджет: $225 млн.
Збори: тільки почалися
Прем’єра: 07.07.2006 року

 

«В мене є грязючка, от такая штучка», – співає голосом Фагота з ТНМК Джоні Деп. В принципі найяскравішим враженням від другого фільму про піратів стала його україномовність. Те, що на 15-му році існування України ми дивуємось українському дубляжу – вже парадоксально, але вже краще зараз, ніж ніколи. Не можу сказати, що дубляж вразив несподіваними знахідками, як ті ж «Тачки» (кажуть – не бачив), чи там Альф з його безподібними «локалізованими» репліками.

Герої дизнеєвського фільму старанно і чисто говорять правильною українською,  причому навіть пірати, які могли б трішечки використовувати як мінімум діалектизми і як максимум матюки. Ступка-старший озвучує усіх персонажів віком від 50 до 500 років, Ступка молодший – замість Орландо Блума. Ну а від слів на кшталт «одкривай» чи «ждати» – віяло прям Котляревським – не менше.

Менше з тим. Те, що цілком достойно озвучено – ще один привід спитати, а чого цього не робили раніше? Фільму це не нашкодило ні на грам – це факт. Так про фільм. Джек Сперроу (якого в першій стрічці ми знали як Джек Воробей – не переклали, напевне, через сумніви, чи буде Горобець звучати достойно для Джоні Депа) знову потрапляє у халепу. Те, що цей хлоп м’яко кажучи під амфітамінами – ми знали і раніше. Тільки якщо раніше він був ще й проклятий на безсмертя, то в цьому фільмі скоріше навпаки.

Виявляється 13 років тому Джек щось там наобіцяв капітану «Летючого голландця» Дейві Джонсу (дуже симпатичний тіп в якого замість морди сидить здоровий кальмар, який для гостроти вражень ще й курить люльку та грає щупальцями на органі). Джонс того не забув і вручає з оказією (оказією виявляється покійний тато героя Орландо Блума – Тернер-старший, теж нічо на вигляд, зелененький такий) чорну мітку. Про мітку мутна тема, бо її чомусь можна було заживляти тою самою грязючкою, про яку співав Фагот, але нашо і чому – якось не зрозуміло. Скажу більше – весь сюжет може цілком позмагатись з яким-небудь хитро закрученим трилером, бо без 100 грам точно не розібратись в усіх його перипетіях.

Крім того всього, в перших же кадрах ув’язнюють наречених Віла Тернера і Елізабет Суон (Кіра Найтлі). При тому, що тато Елізабет – губернатор, місцевий федерал мєлко то видів, і крутить тим татом-посадовцем як циган сонцем. Потім, аби знайти Джека Сперроу, злосний федерал відпускає Віла під заставу нареченої. Наречена ж теж не будь дурою сидіти у буцегарні з різною шпаною, яка ще й чіпляється, тікає, та ще й так вдало, що викликає до неї просто піратську повагу. Між іншим під кінець наречена ще раз прокрутить вдалу піратську оборудку, хоча й її мучатиме совість.

І от всі наші герої будуть суватись Карибським морем, при цьому потрапляючи в неймовірні ситуації, та ще й у компанії таких мерзенних типів, що аж противно. Та Дизней не був би Дизнеєм, якби навіть доволі блювотні картинки не виглядали більш-менш пристойно.

Дивитись варто однозначно – фільм красивий, видовищний, смішний, тільки б от сюжет по простіше – ціни б не було. А ще - зуби. От над чим працювала явно спеціальна бригада гримерів, адже чи не в кожного персонажа зуби - як наочна реклама карієса. До наглих недоліків цього кіна я б відніс фінал. Так мене давно не кидали. Тому я не буду там інтригувати і скажу – фільм починається як самостійна стрічка, а закінчується, як чергова серія серіалу. Причому ніби як і не закінчується взагалі. Тож доведеться, як каже Ступка, ждати наступної серії. Чорну мітку, принаймні, російськомовному дубляжу цим фільмом наші вж вручили.

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment