Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Зігравши королів і принців крові підем у тьму…

ГАРІ ПОТТЕР І НАПІВКРОВНИЙ ПРИНЦ (HARRY POTTER AND THE HALF-BLOOD PRINCE)

Виробництво: США, Велика Британія, 2009 рік
Режисер: Девід Йетс 
Жанр: фентезі
У ролях: Деніел Редкліф, Ема Уотсон, Руперт Грінт, Майкл Гембон, Алан Рікман
Прем’єра: 15 липня 2009 року
Бюджет: 200 млн. $
Каса: 400 млн. $ (станом на зараз)

 

Той-кого-неможна-називати набирає силу. Його немає в жодному кадрі фільму (якщо не рахувати спогади про юного Тома Реддла), але його присутність відчувається в усьому. Смертежери полюють не лише на чарівників – їх численними жертвами стають і безневинні магли, себто ми з вами.

Директор чародійної школи Альбус Дамблдор (Майкл Гембон), відчуваючи близкість останнього бою світла і темряви, залучає Гарі Поттера (Деніел Редкліф) до пошуків горокрастів (в російському перекладі крестраджів) – часток душі Волан-де-Морта.

Тим часом заклятий ворог Гарі Драко Малфой (Том Фелтон) готується до виконання своєї жахливої місії. Допомогти йому присягається Северус Снейп (Алан Рікман), викладач школи, котрому чомусь і далі довіряє Дамблдор. Скоріше за все – помилково.

kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-875968 kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-875967
kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-949150 kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-980929 
kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-978267 kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-978260

Та навіщо я переказую і так відоме всім потероманам. Сценаристи Поттерів ретельно наслідують сюжет оригінальних книг. Це й не дивно – адже Джоан Роулінг продумала всі перипетії до таких нюансів, що будь-яка ініціатива режисера може закосячити весь серіал. Це, напевне, дещо бентежить авторів кіноверсій, котрим так і чешеться, аби вставити якісь відсебеньки.

В “Напівкровному принці” творчий неспокій режисера залікувало спалення хати Візлі, чого, здається, не було в книзі. Хоч слід зауважити, що лише креативу із створення все нових і нових чарівних дрібничок вистачило б на десяток подібних фільмів.

Без малого три години “Напівкровного принца”, ніби й насичені подіями, тим не менше справляють на глядача скоріше гнітюче враження. Кульмінацією депресії стає вбивство Дамблдора. Загальну важкість картини не компенсують навіть кохання-зітхання, для яких настав час у казковому тінейджерському світі.

Багато хто дорікає цим режисеру: мовляв, навіщо було перетворювати казку на трагедію. Хоча насправді, як я вже зауважив, ніякої вини режисера в цьому нема. Книжна серія також стає все темнішою від тому до тому. Навіть сказав би, що “Напівкровний принц” міг би бути ще готичнішим. Режисеру просто стало міри для відтворення атмосфери вже не передчуття, а  власне бурі.

kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-980931 kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-980933
kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-980937 kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-980935
kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-980940 kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-980941

Щодо акторських робіт, то загалом все як і очікувалось. Геть новий персонаж професора Горація Слізнорта (Джим Бродбент) не став відкриттям картини. Так, черговий самозакоханий викладач, навіть не смішний.

Зрештою, на тлі кумедних любовних походеньок Рона Візлі (Руперт Грінт) гуморити з чимось іншим і не варто. Герміона (Емма Уотсон) страждає, розриваючись між собою-розумною і собою-красивою. Снейп явно замислив якусь чорну гидоту. Всі інші персонажі або з’являються для галочки (старші брати Візлі та їх батьки, Люпін, професор МакГонагал), або й взагалі чекають на останній, сьомий фільм.

Гарними винятками стали хіба негативні герої – Драко Малфой і Белатриса Лестрендж. Хоч Хелена Бонем Картер немов і злизала образ Белатриси з двох своїх ранішніх робіт у “Бійцівському клубі” та “Суіні Тодді”, та все ж була на диво органічна.

kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-980942 kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-980944
kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-980947 kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-980949
kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-980953 kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-980955

Шостий фільм про Гаррі Поттера – одна з поки що небагатьох стрічок, які є можливість переглянути в кінотеатрах IMAX. Записані на широку плівку картини тут транслюються на гігантський екран, розгорнутий у відносно невеликому залі. Головною ж фішкою є ефект тримірності, який глядачі бачать через спеціальні окуляри.

На жаль, “Напівкровний принц” тішить глядача лише 13-ма першими хвилинами тримірності. Зрозуміти, чому це саме було зроблено саме так важкувато. Адже окрім початкових ефектів і ударної першої сцени вся подальша дія навряд чи варта дорогоцінних тридешних хвилин.

Є великі сподівання повної міри оцінити технічні досягнення сучасності під час перегляду останнього Поттера. Хоч і без чарівних окулярів картинка, яка розгортається на екрані варта витрачених на неї коштів. Цього разу не забули й про квіддіч, який на початку Поттеріани був чи не найефектнішим видовищем.

І ніяка криза, чи навіть невдалий вибір режисера не здатні вплинути на безсумнівний комерційний успіх стрічки. Вже в перші кілька днів прокату витрачені 200 млн. $ окупилися й нагора пішли прибутки. З таким стартом можна передбачити, що рекорд в майже мільярд (!) доларів виручки від “Філософського каменя” й “Ордена Фенікса” буде переплюнуто.

Останній фільм ощадливі продюсери розбили на дві серії. Прем’єра першої з них запланована на листопад наступного року. Ну а далі… Смію припустити, що за кілька років ми знову повернемось до чарівного світу Гарі Поттера. Дуже вже золоті ріки в ньому течуть.

kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-980956 kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-980957
kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-980952 kinopoisk.ru-Harry-Potter-and-the-Half-Blood-Prince-970598

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments