Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Забери сумніви мої

СУМНІВ (DOUBT)

Виробництво: США, 2008 рік
Режисер: Джон Патрік Шенлі 
Жанр: драма
У ролях: Меріл Стріп, Філіп Сеймур Хофман, Емі Адамс
Прем’єра: 30 жовтня 2008 року
Бюджет: 20 млн. $
Каса: 50 млн. $


Жінка, котра любила попліткувати, одного разу засумнівалася: а чи це не гріх. І пішла зі своїми сумнівами до священика. Отець Арарк вислухав і сказав: “Так, плітки – це гріх. Але я хочу, аби ти пішла додому, взяла подушку, поставила її на дах і розрізала ножем”.

Пліткарка зробила, як велів святий отець. “І що вийшло?” Жінка здивувалась: “Пір’я”. “Пір’я…” – повторив він, – “то я хочу, аби ти повернулась і зібрала все до останнього пір’ячка”. “Але ж це неможливо!” – сказала вона, – “Я не знаю де шукати, пір’я порозносило вітром”. “Це і є плітки”, – сказав отець.

Сумнів Сумнів
Сумнів Сумнів

Це одна з проповідей отця Фліна – життєрадісного, розумного, доброго священика. З його появою у бруклінській церковній школі стало немов світліше. Суворе, майже монастирське буття у школі святого Миколая підтримує директорка, сестра Алозі (Меріл Стріп), жінка консервативних поглядів.

Звісно, що ні сам отець Флін (Філіп Сеймур Хофман), занадто розкутий і демократичний, ні його проповіді не можуть їй сподобатись. Та не все залежить від директора школи – є ж і вище, церковне керівництво.

Сумнів Сумнів
Сумнів Сумнів

Бачила б сестра вечірні посиденьки святих отців – за пивом-вином, цигарками, добрим шматом м’яса з кров’ю. Як це не схоже на мовчазні вечері жіночого складу викладачів. Одна з наймолодших – сестра Джеймс (Емі Адамс) – ще така щира і зворушлива. Та приклад суворої пожертви сестри Алозі на вівтар віри й науки для неї багато що значить.

Молоденька сестричка стає свідком занадто доброго ставлення священика до темношкірого учня. Що це: просто турбота за хлопця, якого ображають однолітки чи щось більше? Сестра ділиться своїми спостереженнями зі старшою колегою.

Сумнів Сумнів
Сумнів Сумнів

Гадаю, що переконувати в сильній грі таких монстрів кінематографу як Стріп і Хофман не треба. Тим більше, що вони з однаковою віртуозністю справуються з ролями стерви, праведниці, негідника і святоші.  Надзвичайно сильна також епізодична роль мами темношкірого хлопця (Віола Девіс) – це просто вражає.

Сумнів Сумнів

Фільм поставив за власною п'єсою американський драматург Джон Патрік Шенлі. П'єса отримала Пулітцерівську премію, а кіноверсія мала п’ять номінацій на Оскара і кілька десятків інших нагород. Ви думаєте завдяки актуальній таблоідній темі священників-педофілів?

Ніфіга подібного! Фільм не про це. Ми, до речі, так і не дізнаємось, чи мали підстави підозри сестер. “Сумнів може бути не меншим тягарем, ніж впевненість”. Це теж з проповіді отця Фліна.

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments