Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Золоті кучері вітер шелестить

ЗАЛЮДНЕНИЙ ОСТРІВ: СУТИЧКА (ОБИТАЕМЫЙ ОСТРОВ: СХВАТКА)

Виробництво: Росія, 2009 рік
Режисер: Федір Бондарчук
Жанр: фантастичний бойовик
У ролях: Василь Степанов, Юлія Снігірь, Петро Федоров, Олексій Серебряков, Федір Бондарчук, Гоша Куценко, Сергій Гармаш
Бюджет: 40 млн. $
Прем’єра: 23 квітня 2009 року


Чи то я постарішав від часів першого фірму, про який писав, здається, зовсім недавно. Чи то друга частина своїми масштабами пригнітила мою прискіпливість, але… Але мені сподобалось!

Принаймні найбільше розчарування першої частини – дебільна гра акторів – цього разу в очі не кидалась. Цілком припускаю, що через те, що в більшість сцен другої частини герої люто верещать. А бризкати слиною і скалитись багатьом вдається переконливіше, аніж довго і закохано лоскотати очима.

kinopoisk.ru-Obitaemy-ostrov_3A-Shvatka-871018 kinopoisk.ru-Obitaemy-ostrov_3A-Shvatka-750148

Друга частина стала значно динамічніша. Хоч і тут не обійшлося без занудних діалогів. Максима Камерера (нагадаю, що це мешканець нашого комуністичного завтра, який вкрав навіщось у дідуся годинник і за це попав на планету Саракш) кидає з жару в полум’я. Він витягнув з штрафбату свого саракшанського приятеля Гая Гаала (Петро Федоров) і потрапляє спершу в селище мутантів, потім на Білу субмарину ВМС Острівної імперії, а потім – у діючу армію. Прямо під ядерний удар.

kinopoisk.ru-Obitaemy-ostrov_3A-Shvatka-866136 kinopoisk.ru-Obitaemy-ostrov_3A-Shvatka-581013

За всіма цими подіями не встигають генпрокурор Піску Розумник (Федір Бондарчук) і загадковий спецслужбівець Мандрівник (Олексій Серебряков). Вони з усіх сил намагаються захопити Максима (Василь Степанов), використовуючи як приманку Раду Гаал (Юлія Снигірь). От тільки це ще питання, чи стане Максим лізти в мишоловку, якщо замість цього можна полізти в епіцентр вибуху?

kinopoisk.ru-Obitaemy-ostrov_3A-Shvatka-748348 kinopoisk.ru-Obitaemy-ostrov_3A-Shvatka-750151

Масштабність сцен дійсно вражає. Сім тисяч (!) чоловік масовки це вам не хухри-мухри. Щоправда, до татового рекорду в 120 тисяч на зйомках “Війни і миру” Федору ще далеко, але напрямок вірний. Екраном суне купа техніки, вибухи, крики. В лігво мутантів нудить, в бойовому бомбардувальнику розкачує. Тобто сорок мільйонів освоєні як має бути.

kinopoisk.ru-Obitaemy-ostrov_3A-Shvatka-750156 kinopoisk.ru-Obitaemy-ostrov_3A-Shvatka-570318

Видно що в наших реаліях цих сум замало. Бо на дійсно адекватні масштабам спецефекти грошей вже не вистачило. Картинка виглядає місцями або реально клонованою, або штучною. Можливо після кризи вартість всього того зменшиться і ми зможемо насолоджуватись дійсно голівудськими видовищами і в російському кіно. Якщо, звісно, воно переживе фінансову кризу і відіб’є бодай витрачене на останній свій шедевр.

kinopoisk.ru-Obitaemy-ostrov_3A-Shvatka-866128 kinopoisk.ru-Obitaemy-ostrov_3A-Shvatka-915201

Дуже “вдалим”, але також динамічним виявився прикінцевий обмін люб’язними ударами по ниркам і печінці між Максимом і Мандрівником під діалог про інфляцію. Здавалось, що цю сцену знімав Савік Шустер. Цей діалог є і в Стругацьких, але там Мандрівник питає юнака з комуністичного завтра: “Ти взагалі знаєш, що таке інфляція?” Бондарчуковий Максим, судячи з усього, що таке інфляція знає.

kinopoisk.ru-Obitaemy-ostrov_3A-Shvatka-866131 kinopoisk.ru-Obitaemy-ostrov_3A-Shvatka-871006

І ще трішки політики. Мало не головним посилом в цьому, як я вже зауважував не найсильнішому творі Стругацьких є антипропаганда. На відміну від Невідомих Отців (так звуть правителів країни), дисидентів і навіть землян з галактичної поліції, Максим твердо переконаний, що ніяке використання гіпновипромінування не виправдане. Бо перетворює людину на біоробота. Бо позбавляє її права робити власні дурниці і героїчні вчинки.

 kinopoisk.ru-Obitaemy-ostrov_3A-Shvatka-750140 kinopoisk.ru-Obitaemy-ostrov_3A-Shvatka-866124

В фільмі все ніби як і на місці. Проте якось так подано, що не змушує глядачів замислитись, а чи не є вони самі об’єктами маніпуляцій для сучасної пропагандистської машини. А тому і ніяких паралелей з сучасністю чи бодай дулі в кишені за рідкими винятками в фільмі немає. Все немов як не про нас. Бруд, кров і кохання, яке переможе навіть інфляцію.

Как сорок миллионов съели съемки и монтаж,
Веселые истории в журнале “Масаракш

(с) Большая разница

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 13 comments