Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

І я не буду робити тут ігри на слух

КУМЕДНІ ІГРИ (FUNNY GAMES U.S.)

Виробництво: США, Німеччина, Франція, Велика Британія, Італія, 2008 рік
Режисер: Махіель Ханеке
Жанр: потворний трилер
У ролях: Наомі Вотс, Тім Рот, Майкл Піт, Брейді Корбет
Бюджет: 15 млн. $
Збори: 7,5 млн. $
Прем’єра: 20 жовтня 2007 року

Австрійський режисер і драматург Махіель Ханеке зняв чергове непросте кіно. Точніше не зняв, а перезняв — цю ж стрічку, як пишуть абсолютно за тим самим сценарієм, Ханеке вже ставив в 1997 році. Мало того, номінувався з нею на «Золоту пальмову гілку» Канського фестивалю. Ті, перші «Ігри» знімались в Австрії, а героями, точніше жертвами, стала забезпечена австрійська родина.
 
Свою перемогу в Каннах режисер здобуде за кілька років фільмом «Піаністка» з Ізабель Юпер і Ані Жирардо. Це, скажу вам, мало б багато сказати всім, хто його бачив про особливий авторський стиль Ханеке. Після «Піаністки» хочеться рішуче напитись і вимитись. Ну або вимитись і напитись. Після «Кумедних ігор» — також.

На початку 2006-го Ханеке вирішує, що його пакосний шедевр недооцінений широкими масами, а отже час для рімейка. Як я вже сказав — повністю тотожного оригіналу.
Отже, цілком самодостатня і щаслива родина Фарберів вирушають на відпочинок до свого заміського будинку на озері. Вже на під’їзді вони вітаються з сусідами у яких, вочевидь гостюють незнайомі хлопці в білому. Друзі — так каже сусід. А вже за годинку один з молодиків стукає у двері Фарберів.
 
Ен (Наомі Вотс) якраз порається на кухні. Симпатичний хлопець, що представився як Петер (Брейді Корбет), ніяковіючи передає буцімто прохання сусідки позичити кілька яєць. Ен безумовно дає яйця, а хлопець майже відразу їх впускає на підлогу. Так, йому дуже соромно, руки, каже він, ростуть не з того місця. Але ж він не може повернутись до сусідки без яєць.
 
Ен намагається не сердитись, дає ще кілька яєць. А тим часом гість вже встигає втопити її телефон у мийці. Поки хазяйка вагається між ввічливою одповіддю невдасі й твердою вимогою негайно йти геть у дверях з’являється другий хлопець, Пол (Майкл Піт). Пол дорікає господині неввічливістю. Мовляв, як це так, вони ж лише просили позичити кілька яєць, а їх виганяють.
 
Доведена до відчаю Ен радіє поверненню чоловіка (Тім Рот, той самий, що зіграв Піаніста – не плутати з «Піаністкою»). Поки Джордж силиться розібратись і дивується знервованості дружини білі хлопці остаточно стають господарями становища – і от Джордж вже лежить побитий на підлозі, а його син і дружина намагаються якось йому допомогти.
  
Тут власне й починаються ігри. Спершу в «тепло-зимно», коли білі потвори (в них і рукавички білі на руках) натяками приводять Ен до машини, де вже лежить забитий ключками для гольфу Фірберів пес. Потім вони укладають з родиною парі, що ті не проживуть більше, як наступні 12 годин. Потім малому вдягають на голову мішок і погрожують того задушити («кіт у мішку»), поки його мама не роздягнеться. Ну і так далі.
 
Цікаво, що злодюги періодично звертаються до глядачів, немов втягуючи нас в їх гидотні ігри. Деякі сцени зняті без монтажу, що дійсно додає їм реалістичності. В першу чергу через безглуздість і водночас безвихідь. Якогось неймовірно садистського шарму додає момент перемотки — один з гламурних покидьків, коли все пішло не за їх сценарієм просто бере пульт і… перемотує кілька секунд назад. І ось вже гра продовжується так, як треба.
 
Аби якось завершити нахабно скажу чим закінчується стрічка — Петер йде до наступних сусідів позичати яйця. Як вам це?
 
 

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments