Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Київ, комплекс пам'яті жертв Голодоморів

Про київський Меморіальний комплекс пам'яті жертв Голодоморів в Україні імені Ющенка написали чимало. Наприклад, Укрправда. Віктор Андрійович своїми стараннями зумів додати попсовості, корупційності, можна навіть сказати блюзнірства і сміху навіть такій сумній темі.
Меморіальний комплекс пам'яті жертв Голодоморів

Київський меморіал за задумом Президента мав би бути найвеличнішим. І не треба казати, що нафіг треба, коли такі справи у держави. Всі слова на захист цієї ідеї очевидні, тим паче, що їх я насамкінець скажу.


Все ж переконаний, що тут має місце ще й цинічний задум підміни цінностей. Нова гіперактивність в тій же Росії у відзначенні Дня перемоги, ветераноманія, нові монументи на цю тему - з тої ж опери. Це давно не просто шана, а піар-політика. Ющенко і ко діяли так само, неспіврозмірно роздмухавши фетишизацію голодомору. Інше питання, що саме цих цілей переважно не досягнуто.
Меморіальний комплекс пам'яті жертв Голодоморів

Київський комплекс за 750 мільйонів - один з найдорожчих меморіалів. Його автор - Анатолій Гайдамака, улюблений архітектор Ющенка. Меморіал концептуально є продовженням такого ж пам'ятника в Хоружівці. Сам Гайдамака стверджує, що комплекс - продукт не лише його творчості. Знаючи Віктора Андрійовича, котрий особисто долучається до ліплення глечиків і малювання логотипу власного виборчого блоку - так воно й було. На відміну від ще одного продукту Гайдамаки - Храма-маяка святителя Николая, який він реалізував без участі замовника.


Щоправда, хоружівська дівчина (зліва) сумніша і щиріша. Дівчинка київська з вигляду вже ухвалила рішення помститися товаришу Сталіну за своє щасливе дитинство.
 

Схили наразі не облаштовані. З майданчику відкривається чудова панорама лівобережжя столиці. Улюблена 95 кварталом Троєщина теж десь там.


У підвалі монументу щось схоже на заїжджу виставку клонованого музею воскових фігур. Без самих фігур. Очевидно, що це тимчасова інсталяція.


Під лампочками виставлені товстелезні книги пам'яті з прізвищами померлих за областями.Коротше кажучи, поки це так, аби було. Ну як все в нашій Україні.

При всьому цьому хочу сказати от що. Ющенка в підручниках з історії згадуватимуть навряд чи особливо добрим словом. Він не прорубав вікно в Європу, він не об'єднав країну, він не реалізував обіцяного. Але по ньому українці назавжди пам'ятатимуть про страшне своє горе, пам'ятники якому виросли по всій країні. Пам'ятники - від слова пам'ять. Меморіальний комплекс пам'яті жертв Голодоморів
Tags: київ, мандри, фото
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 18 comments