Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

У сусіда хата біла, у сусіда жінка мила

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО ЛАЙКВ’Ю! (LAKEVIEW TERRACE)

Виробництво: США, 2008 рік
Режисер: Ніл ЛаБут
Жанр: трилер
У ролях: Семюел Л. Джексон, Патрік Вілсон, Кері Вашингтон
Бюджет: 20 млн. $
Збори: 43,4 млн. $
Прем’єра: 19 вересня 2008 року

Молода американська родина купує чудовий будинок, в тиші, з басейном, неймовірними за красою пейзажами і… суворим на вигляд сусідом. Вже з перших днів їм дають зрозуміти, що буде складно призвичаїтись до встановлених давно правил. За якими вимушені жити не лише двоє неповнолітніх дітей авторитарного батька сімейства, але й молодята-сусіди.
 

Спочатку вони отримують незаповнену квитанцію за погане паркування власного авта на власному подвір’ї. Потім – зауваження щодо недостатньої цнотливості подружжя і так далі. Молодий чоловік (Патрік Вілсон) якось пробує залагодити ці непорозуміння, але його сусід (Семюел Л. Джексон) – поліцейський, людина твердих правил. Він твердо вирішує, що молодятам – не місце поруч з його родиною. Ну і понеслося...
 

Я би сказав, що авторам не вистачило натхнення, певного єзуїтства. Сусід – досвідчений коп з вивихом мізків – при бажанні міг накоїти чимало. Ясне діло, що людина, котра не погребувала організацією псевдо-крадіжки, навряд чи обмежилась дрібними капостями типу проколювання шин.
 

Це ж коп! Кому як не йому включити тисячу і один прийомчик підловлювання на гарячому наївного законослухняного сусіда та його значно прагматичнішої і рішучішої дружини (Кері Вашингтон)? Та лише битва на граблях, яку улаштували сусіди мала б закінчитись арештом і умовним вироком!
 

Та й інші потенційні сюжетні можливості якось залишились поза увагою сценариста. Так брутальна поліцейська солідарність, виставлена на поталу не в одному фільмі, в «Ласкаво просимо…» залишилась без розвитку. Хіба не логічно було б припустити, що білий комірець голосно вдариться об стіну кругової поруки, якби він насмілився звернутись по захист до закону?
 

Тож можна сказати, що загалом вийшло дещо банально. Все це ми десь і колись бачили. І сусіда-маніяка, і головного героя-ботаніка, котрий ніяк не може захиститися від хама, і якого прогнозовано має наприкінці прорвати. І надмірно суворі домашні правила, причиною яких є психологічна драма, за якою й ховається жорсткість і навіть жорстокість батька сімейства.
 

Лише щира і правдива, непроста гра Семюела Л. Джексона варта того, аби цьому трилеру виставити туберкульозну четвірку. Всім поціновувачам відомі його чудові роботи в «Кримінальному чтиві» чи, скажімо, трилері «Невразливий». Плюс, задля актуалізації матеріалу, пікантності додає той факт, що жертви сусіда – біло-чорна сім’я, не зовсім типова і зовсім політкоректна.
 

Ну і, само собою, кипарисові пейзажі передмістя Лос-Анджелеса (власне лайкв’ю). Котрі з кожним кадром все більше застилає дим каліфорнійських лісових пожеж. Немов ілюстрація того, що може спалахнути з маленької іскри.

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments