Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Є контакт - не є контакт

КОНТАКТ
Виробництво:
США, 1997 рік
Жанр: фантастика
Режисер: Роберт Земекіс
У ролях: Джена Малоун, Девід Морс, Джоді Фостер, Джефрі Блейк
Бюджет: $90 млн.
Збори: $171 млн.
Прем’єра: 11.07.1997 року

Фантастика – це спецефекти, лупаті інопланетяни, срібні костюми і замудрі розмови. Часи змінюються, якість спец ефектів зашкалює, а інопланетяни все таращать свої очі на срібні костюми землян. Що ще характерно – в таких фільмах відсутній будь-який натяк на секс. І правда – ну не в скафандрі ж з лупоокими пацанами зажигати?

Дитинство Елеонори Аровей (Джоді Фостер, яку представляти не треба) було непростим. Тато (Девід Морс, відомий як чесний поліцейський в "Зеленій милі" і нечесний поліцейський в "16-и кварталах"), вочевидь аби приховати той факт, що він радянський шпигун, присадив донечку за рацію. І так присадив, що дитина без рації вже свого існування і не уявляла. Тато, звичайно, підсовував доні шифровки Юстасу, міркуючи так: дитину ж не будуть підозрювати? Проте це все здогадки, фільм не про це. Доця стукала морзянку, тато хворів, а потім і помер.

На знак поваги до тата, героїня Джоді Фостер вирішила присвятити ефіру все своє життя. В компанії аналогічних собі фанатів, один з яких ще й сліпий (напевне це було сценарна задумка, аби наголосити на те, що саме цей хлопець чує взагалі о-го-го), вона слухає космічні голоси. Слухає роками. Голоси буркотять щось незрозуміле, героїня Джоді сумує, та не здається. Аби було за що слухати, Елеонора періодично витрясає з американських олігархів бабло. Під час чергової експропріації, доля зводить її з міфічним, могутнім і невидимим олігархом, у якого, видно як і в Елеонори, в голові незначний туман з періодичними опадами. Олігарх регулярно відслюнює гроші, команда Елеонори їх розвіює всесвітом. І тут – от вона, вдача вченого! – бурмотіння з ефіру стало чіткішим. Піднімається неслабий кіпіш, бурмотіння записують, крутять ручки осцилографів, невеличкий рендерінг – і на своє диво з сузір’я Ліри вчені приймають передачу з Гітлером в головній ролі. Як виявилось, головний фашист далекоглядно передав свій виступ в космос. Дбайливі і лупаті інопланетяни виступ записали й бандеролькою назад.

Поки вчені офігевали, людство на чолі з Америкою не на жарт розхвилювалось. А раптом завтра прилетять – і завоюють? Були і інші думки. До бандеролі з Гітлером інопланетяни з Ліри додали і свій текст. Півгодини фільму, ще трішки розмов – і текст розгадано! Як виявилось, наші сусіди по Всесвіту запропонували побудувати таку собі неслабу машину для переміщення у просторі, яка в фільмі більше схожа на магнітну підставку з обручами для медитацій, яку модно дарувати психічно неврівноваженим директорам.

Людство знову перед вибором: будувати ту підставку чи ні? А раптом як збудуємо – звідти і полізуть лупоокі? Жах. Але взявши себе в руки, вирішує – країни світу повинні об’єднатись і послати на Ліру найдостойніших американців. Ну а кого ж ще? Ну і так вже сталось, що найдостойнішою виявилась Елеонора. Хоча її й пробувала завалити екзаменаційна комісія за невластивий землянам атеїзм.

Фільм явно затягнутий. Скажімо в мене сцена зустрічі з типу інопланетянами, яка йшла на, здавалось би, тисячній хвилині фільму, увігнала вже в повну прострацію. Хоча в певній видовищності йому не відмовиш. І навіть в інтризі – бо в кінці виявиться, що все це взагалі могло бути олігархічним розводом! І замість контакту з іншими цивілізаціями, героїня Джоді Фостер контактувала, перепрошую, сама з собою. Ну а тих, хто любить фантастику в чистому вигляді і ще не подивився цей досить давній фільм заспокою – срібні костюми і замудрі розмови на місці. І ніякого сексу!Проблеммы с потенцией? Купи Виагру.
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments