Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Цвинтар вояків дивізії СС "Галичина"

Сформована в 1943 році дивізія СС "Галичина" (або як її ще називали "СС - добровільна дивізія «Галичина»") взяла участь лише в одній значній бойовій операції - під Бродами. 22 липня 1944 року силами Першого українського фронту галицька дивізія фактично припинила своє існування - з майже восьми тисяч чоловік, набраних у абсолютній більшості з-поміж мешканців австрійської Галіції (тобто Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської областей) під Бродами загинуло три. Їх залишки, перемішані з кістками радянських воїнів, лежать на кількох місцевих цвинтарях, найбільший з яких неподалік від Золочева.
СС Галичина

Тут знаходиться біля 600 могил, увічнених стрілецькими вибіленими хрестами, котрі за радянських часів стояли занедбаними і без табличок. Кажуть, що до облаштування могил запрошували і ветеранів Червоної армії, проте ті відмовились.


За моменту заснування українська дивізія не могла називатись українською. Головною емблемою був не тризуб, а галицький лев. Більшість командних посад обіймали німці. Лише після розгрому й наступної реорганізації Гімлер погоджується на перейменування дивізію на Першу українську. Під такою назвою галичани мочили словацьких і югославських комуністичних партизанів.


Напереддень капітуляції командування дивізії вирішило форсованим маршем перейти в зону окупації західних військ. Більшість українців після дворічного перебування у таборах для військовополонених емігрувала до США, Канади, Австралії і Аргентини. Близько тисячі чоловік повернулось до СРСР.


Зовсім недалеко є інший, класичний так би мовити військовий цвинтар. На ньому теж спочивають українці.
Tags: львівщина, мандри, фото
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments