Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Разом нас багато

ПРОСТО РАЗОМ (ENSEMBLE, C'EST TOUT)

Виробництво: Франція, 2007 рік
Режисер: Клод Бері
Жанр: мелодрама
У ролях: Одрі Тоту, Гійом Кане, Лорен Стокер, Франсуаза Бертин
Бюджет: 12 млн. €
Збори: 32 млн. $
Прем’єра: 10 лютого 2007 року

Неповторна витівниця Амелі планомірно еволюціонує. Ще не давно вона була божевільною німфоманкою, а нині - прибиральниця-алкоголічка. Її героїня Каміла (Одрі Тоту) вирішує кардинально змінити власне, цілком благополучне життя. В пику матері вона полишає малювання, стає домробітницею і переселяється до крихітної квартирки під самою стріхою.
 
Каміла випадково знайомиться з сором’язливим і розсіяним сусідом Філібером (Лорен Стокер). Ще молодий та вже не юний нащадок древнього роду також порвав з родиною, де не розуміли його і де він не розумів власних родичів, чиї жарти і суворість так не схожі на делікатність самого Філібера. Тепер він ходить у кумедній хутряній шапці і продає біля музеїв відкритки.
 
 
Знайомство переростає в дружбу. Філібер із задоволенням спілкується з Камілою, а коли та занедужує – переселяє її до своєї величезної квартири, що ще зберігає сліди колишніх розкошів. В ній він мешкає не сам – одну з кімнат винаймає заробітчанин Франк (Гійом Кане). Кухар-провінціал зранку до ночі працює, ще й вимушений доглядати за немічною і так само нікому не потрібною бабцею.
 
Грубований Франк доповнює компанію невдах. Само собою, що настільки різні люди не одразу починають настільки розуміти одне одного. Доводиться пройти чималий шлях взаємних поступок, допоки не стає очевидним, що їм по суті нічого одне від одного не потрібно. Їх взаємна турбота тим щира, що не має на меті чогось навзаєм, окрім такої ж уваги і терпіння.
 
Ненадовго до «гуртожитку» одинаків переселяється і бабця Франка Полетта (Франсуаза Бертин). Ненадовго, бо на жаль її вік закінчується, та все ж останні свої дні вона провела в колі доброти і уваги.
 
Так от звичайна історія, з хепі-ендом, про що попереджаю одразу. Справжнє європейське кіно зокрема про те, що любов може бути ближче, ніж іноді здається. Фільм знятий за бестселером французької новелістки Анни Гавальди і однозначно рекомендується до перегляду не лише амелофанам.
 

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment