Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Начетверо розкопана, розрита могила...

МУМІЯ: ГРОБНИЦЯ ІМПЕРАТОРА ДРАКОНІВ (THE MUMMY: TOMB OF THE DRAGON EMPEROR)

Виробництво: США, Німеччина, Канада, 2008 рік
Режисер: Роб Коен
Жанр: пригоди
У ролях: Брендан Фрайзер, Джет Лі, Марія Бело, Джон Хана
Бюджет: 145 млн. $
Збори: 294 млн. $
Прем’єра: 31 липня 2008 року

Те, що зустрічі з родиною О’Конелів неминучі стало очевидно одразу після підрахунку фінансового результату повернення мумії. 433 мільйони доларів при вкладених 98 – з такою рентабельністю капіталу можна хоч десять імхотепів пережити. Хоч якраз сам Імхотеп третьої реінкарнації не пережив – у новій китайській мумії, присвяченій вочевидь Олімпіаді-2008, харизматичний жрець присутній лише як власна назва. Дивакуватий дядько Джонатан (Джон Ханна) так назвав кабак, відкритий ним навіщось у комуністичному Шанхаї.
 
 
Джонатан з радістю зустрічає в кабаку Ріка і Евелін О’Конел. Дарма радіє – ця сімейка, як я вже казав переважно з меркантильних міркувань, готова відкопати усіх мумій світу. І потім тікати від них з гиканням і теліпанням бинтів під фірмовий стогін Джонатана «не навиджу мумій!».
 
Хоча цього разу відкопав мумію молодший О’Конел – Алекс (Люк Форд). Як і нащадок Індіани Джонса хлопець впевнено крокує звивистою стежкою свого батька, прямо в обійми усіляких смертельно небезпечних неприємностей. А відкопав він китайського імператора Хана і цілу теракотову армію, яка, між іншим, і насправді була знайдена в 1974 році неподалік від міста Сиань.
 
Імператор (Джет Лі) ще до нашої ери неслабо розібрався з усіма стихіями (що потім буде дошкуляти нашим героям), але ніяк не міг стати безсмертним. Ну але завдяки симпатичній відьмі вже майже ощасливився, та тут на заваді стало кохання відьми до імператорського генерала, всі одне одного прокляли й закам’яніли. Тож цей тисячолітній китайський любовний трикутник майже аналогічний єгипетському з попередніх Мумій доведеться рубати О’Конелам.
 
Рік і Евелін дуже вчасно вирушають до Китаю з делікатною місією – привезти народу КНР таку штучку, якої дуже бракувало кам’яному імператору для оживлення. Подружжя із захватом схопилося за ідею трішки розтруситись – глядачі мали нагоду поспостерігати за їх нудьгуванням у англійських розкошах. Автори навіть спробували потішити нас віртуозною рибальською майстерністю Ріка, котрий з ненависті від власного невміння всаджує кулю за кулею в не пійману форель.
 
Роб Коен, режисер Поліції Майамі, Форсажу, Трьох іксів, взявся здавалось би за безпрограшну франшизу. Комедійно-фантастичний пригодницький фільм, ще й на популярну нині китайську тематику важко зіпсувати. Проте йому все ж це вдалося. Окрім полювання на форель жарти обмежились польотами над Тибетом, дуже схожими на ту ж Індіану в купі з «Особливостями національної рибалки», бо бухий пілот перевозить разом з героями волохату корову.
 
Джет Лі мужньо махав руками і з’являвся на екрані то як камінний гість, то як переплавлений Імхотеп, то чомусь у вигляді триголового дракона більше схожого на Змія Горинича російської національності ніж на щось китайське. Дебелий синок заглядається на китайча нок більше, ніж на отих всіх мумій і доручає брудну роботу батькові. Оновлена Евелін (Марія Бело) взагалі ніби як помилилась адресою. Адекватні ситуації хіба Рік (Брендан Фрайзер) і Джонатан.
 
Наприкінці нам натякають на чергового мерця, який ще у бинтах, але вже чекає на мільйончики. Бо попри певне розчарування піпл скорше за все сховає і четверту реінкарнацію цієї історії, особливо якщо за неї візьметься хтось адекватніший за Коена.

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments