Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Моя брехня солодка

СУПЕРНИК (L'ADVERSAIRE)

Виробництво: Франція, Іспанія, Швейцарія, 2002 рік
Режисер: Ніколь Гарсіа
Жанр: драматичний трилер
У ролях: Даніель Отой, Франсуа Клюзе, Емануаль Дево
Прем’єра: 25 травня 2002 року

Цей фільм я передивився удруге одразу, без паузи. Просто перемкнув на початок і сів дивитись уважніше. Нудна на початок історія гарного сім’янина, чиновника від медицини мсьє Форе десь з другої половини картини перетворилась на суцільний жах, безглуздий і беззмістовний. Перший раз я дивився «одним оком», і тому десь втратив момент зламу, коли раптом виявилось, що все, що я бачу на екрані – не правда.
 
Ні, мсьє Форе не змінився. Він настільки нудний, що навіть попри щедрість і увагу від нього відмовляється коханка. Хоч може не тільки з нецікавості, але й через те, що щось побачила – темне і страхітливе. Проте цю, потаємну сторону Форе не помічає більше ніхто. Кому цікаво придивлятись до такого нікчеми?
 
 
А між тим виходить, що 18 років ця людина цеглина за цеглиною будує власне життя, і життя своїх близьких на брехні! При першому перегляді я упустив той момент, коли ланцюжок неправди почав розмотуватись у зворотній бік. І коли передивився – був навіть не вражений, а збентежений.
 
Майже два десятки років тому студент-медик Форе не пішов на іспит. Просто не пішов. Він не став лікарем, він не став чиновником ВОЗ, він ніким не став. 18 років він не працює, а щодня лише удає, що ходить на роботу. Йому, можна сказати випадково потрапили до розпорядження значні пенсійні заощадження, які він і витрачає на себе і свою сім’ю. А коли цих коштів не вистачає – він залазить в пенсійні гроші батьків, коханки…
 
 
18 років брехні – це вже ціла фортеця з неправди. Яку треба боронити понад усе. Страх перед правдою змушує йти на жахливі кроки. І глядач наступає на п’яти, дихає в потилицю людині, котра через власну нікчемність і на людину-то не дуже схожа. 
 
Найгірше в цій історії те, що вона справді мала місце. Як-то пишуть в газетах, свого часу ця історія вразила всю Францію своєю жорстокістю і трагізмом. Ну а фільм, з чудовим актором Даніелем Отоєм у головній ролі, отримав три номінації на «Золоту пальмову гілку» Канського фестивалю.
 
 

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments