Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Це не твої слова, і не твоє ток-шоу

РЕПОРТАЖ ([REC])

Виробництво: Іспанія, 2007 рік
Режисер: Хайме Балагуеро, Франциско Плаза
Жанр: документальні жахи
У ролях: Мануела Веласко, Феран Тераза
Прем’єра: 29 серпня 2007 року

Формула успіху найжахливіших жахів така: реалістичність. Само собою, що мозок на стінці, кишки в банці – все це жахливо. Але частіше – просто бридко. Та справа навіть не в тому. Лише дуже вразливому глядачеві вдається ототожнити мозок на стінці зі своїм мозком. І йому… не страшно.
 
Не показувати на собі – всі знають цю забобону. Так от, надзавдання авторів хорорів – аби глядачеві здалося, що це його нутрощі вивалюються на екрані. Показати на собі тобто. Кращий спосіб – це імітувати повну документальність того, що ми бачимо на екрані. І кишки, до речі, не обов’язкові. Глядач «прозріє» і без надмірного натуралізму.ток=-
 
От такі псевдоаналітичні думки наповзли мені в голову під час перегляду «Репортажу». Який на початку більш схожий на молодіжну комедію. Дівчина-репортер, ще й початківець, готує сюжет для нічного шоу. Ну знаєте, в стилі, який свого часу був популярний в програмі «Взгляд»: потусити з бомжами, проїхатись в ніч на патрульній машині, поплавати з браконьєрами на човні.
 
Анжела ж вирушає з оператором в чергову пожежну частину. Тут вони тренуються, тут вони вечеряють, тут відпочивають. Герой-рятівник завжди поруч. Вау! Ось вона журналістська вдача! Терміновий виклик.
 
Ну а про те, що ж коїться у багатоквартирному будинку насправді – ми так і не дізнаємось. Будинок ізолюють, очманілі люди будуть кидатися один на одного. Добра бабуся кусатиме поліцейського, який на свою голову потрапив з рятівниками в ту халепу. Ну а дівчина-репортер чесно виконуватиме свій обов’язок.
 
Жахи в режимі показового реалізму можна назвати іменем старенької бабці з Блер. Навряд чи хтось залишився байдужим сопливому прощанню з усіма однієї з дівчаток на любительську відеокамеру. В цьогорічному прокаті аналогічний за реалізацією жах «Монстро». Там мегаполісом вештається якась годзіла, що увіковічнюють на камеру для майбутніх археологів жертви погрому.
 
Ну а в «Репортажі» здійснюється пряма трансляція з пекла – так, принаймні, звучить рекламний салоган цієї іспанської стрічки. Судячи з усього, на черзі і направду записані на нокію пекельні репортажі.

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments