Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Без твого серця біда велика

НАРКОЗ (AWAKE)

Виробництво: США, 2007 рік
Режисер: Джобі Харольд
Жанр: кримінальна драма
У ролях: Хейден Крістенсен, Джесіка Альба, Лена Олін, Теренс Ховард
Бюджет: 8,6 млн. $
Збори: 29 млн. $
Прем’єра: 30 листопада 2007 року

Розумник з Вол-стріт, визнаний як людина року, благодійник, вмілий підприємець, поціновував японської - одним словом гідний спадкоємець фамільного бізнесу. Ну як такого не любити? Але багаті також плачуть. Красень Клей Бересфорд (Хейден Крістенсен відомий як Люк Скайвокер) по-перше рано втратив батька, а по-друге, має хворе серце.
 
Мама наполегливо пропонує для операції досвідченого лікаря, та Клей наполягає. Його друг, доктор Харпер (Теренс Ховард), що вже одного разу врятував його – ось кому він готовий довірити своє серце. І те, що хтось там тримав у руках серця президентів – не аргумент.
 
Клей лягає під ніж, кохана наречена (багата на принади Джесіка Альба) робить прощальне па-па, мама ковтає заспокійливе і… поїхали! В цьому місці час навести епіграф. Щороку 21 мільйон людей оперуються під наркозом. Один з 700 залишається притомним. Коли вони планували вбивство її чоловіка, вони не думали, що він один з них. Глядачі мають можливість насолодитись покроковим переглядом операції, яка супроводжується коментарями притомного хворого, які той робить, звісно, подумки. Ай, а де пінка для бриття. Ой, який у вас холодний скальпель. Богу дякувати, все це триває трішки більше години.
 
Фахівці будуть неприємно вражені повною далекістю картинки від хірургічних реалій, тим паче західних. Медики повинні плюватись як програмісти при перегляді Пароля «Риба-меч чи четвертого Горішка. Ну і нехай. В кінематографістів є давня традиція чхати на подібні нюанси. І при цьому сильно пишатись дотриманням героями правил етикету часів царя Хамурапі, на яке вгатили пару мільйонів і чого не помічає більшість глядачів.
 
Зате не дуже стандартне розташування в шафі скелету дозволяє глядачеві відчути приємність, коли все встає на свої місця. Щось занадто палко мама (Лена Олін) б’ється за напівживого сина? Так цьому є логічне пояснення, мама спокутовує вину.

Молода (а перед операцією молодята побралися) сюсюкає, плямкає губками, забирає цигарки (бо шкідливо), водить юного мільйонера на екскурсії в метро, носить його пігулки у своїй сумочці й усілякими іншими способами демонструє палкість кохання? Знайдеться тлумачення і такій артефактній любові. 
 
Автори намагались сумлінно покласти все на належні полички. І від цього навіть не дуже тривале кіно виглядає нуднувато. А головне – не дуже доречно обрана головна фішка фільму про наркоз. Ну тобто воно ніби як і ясно – аби бадьорий герой сам під час своєї операції про все довідався. Та фантомні двійники в кіно бродили і раніше (Невидимий, наприклад). І для цього їм не потрібен був наркоз.

Не будемо прискіпливими. Є ідея, є сюжет, є відомі й непогані актори – чого ще треба?

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment