Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Туніс: Джерба

Продовження. Початок про біло-блакитне місто, Метлаві, туніську торгівлю, про верблюдів, троглодитів, про зоряні війни, Карфаген і колізей в Ель-Джем.

Острів Джерба - один з найбільших курортів Середземномор'я, африканське Таїті. Туристів цілий рік ваблять місцеві пляжі, поміркований клімат, найчистіше море і сервіс найвищого рівня. Ну і само собою, екзотика.

UA TOP Bloggers 

Загальна площа Джерби біля півтисячі квадратних кілометрів. З континентальним Тунісом острів пов'язаний ще римською мощеною дорогою.


Туристи потрапляють сюди або через міжнародний аеропорт, або поромом.
Столиця острова Хумт Сук (Великий Базар) цілком відповідає назві. Переважна забудова - мензелі, білі квадратні хати з внутрішнім двориком. Кожна будівля обладнана пристроями для збору дощової води. Расова, релігійна терпимість склались тут історично. Можливо і через це саме на Джербі торгівці не надто нав'язливі.


У часи розквіту піратства, про що я вже згадував, на Джербі розміщувалась база легендарного Драгута, одного з піратів Барбароси (не плутати з Барбоссою з Карибського моря).


Драгут спорудив тут страшну вежу Борд-ель-Рус з черепів п'яти тисяч забитих ним християн. Навіть після падіння злочинного піратського режиму башта простояла майже до кінця XIX століття, сто якорів Драгуту в горло!


Розташована на Джербі синагога Гриба - чи не найдавніша в світі. Попри твердження окремих істориків про те, що євреї з'явились на острові незадовго до початку нової ери, власне синагога - ровесниця царя Соломона. Гриба, тобто Незнайомка, названа так завдячуючи легенді про свою появу. Ніби як з небес на землю впав чорний камінь. Чарівна незнайома дівчина вказала: тут буде храм. І своїми чудесами допомогла будівництву.  


Сучасна будівля споруджена в 1920 році. За масивними дверима - облицьована блакитним кахлем зала.


Тут зберігається один з найдревніших свитків Тори.
Входячи в синагогу слід роззутись і накрити голову ярмулкою. Жінкам достатньо хустки.


Попри декларований громадський спокій Гриба ретельно охороняється. Увійти до неї можна лише після ретельного контролю на кшталт перевірки перед спогляданням на Мао.
Поруч з синагогою розміщено щось на зразок гуртожитку для паломників.


А ось місцевий туалет. Як і всюди в Тунісі він обладнаний девайсом для підмивання.


Користуватись цим шлангом абсолютно неможливо. Я особисто випробував в готельному номері і можу учергове сказати, що схід - справа тонка.


Так от. За купу століть острів не став привабливим місцем для проживання доки не винайшли ол-інклюзів. Нині головне багатство Джерби - готелі.


Співвітчизники поступово освоюють острів. Менеджер ось цього готелю не зміг назвати когось з відомих українців, котрі б тут проживали (а готель не дешевий). Та піднапружившись згадав одне прізвище - Ятсеньюк, так ніби?


Джерба - острів Каліпсо. Саме тут вона сім років тримала Одіссея, домагаючись його кохання. Одіссей справу свою робив вправно, свідченням чому стали четверо дітей. Проте про Пенелопу не забув і за першої нагоди накивав п'ятами.


Моряки Одіссея були зачаровані чарами лотофагів (так звали жителів Джерби за їх пристрасть до поїдання лотосу) і не хотіли нікуди рипатись.


Тому вважається, що кожен, хто хоч раз тут побуває, неодмінно повертатиметься на Джербу. Яценюк також.


Далі буде.

Tags: мандри, туніс, фото
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment