Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Синий туман похож на обман

МЛА (THE MIST)

Виробництво: США, 2007 рік
Режисер: Френк Дарабонт
Жанр: фантастика, трилер, жахи
У ролях: Томас Джейн, Марша Хей Харден, Тобі Джонс, Вільям Сендлер
Бюджет: 18 млн. $
Збори: 50 млн. $
Прем’єра: 21 листопада 2007 року

Покупці супермаркету, мешканці американського містечка, стають свідками чогось невідомого. Чути сирени, метушаться спецслужби, чути крики, труситься земля. Потім наповзає густий туман і наступає тиша й невідомість.
 
Що там? Чому ті, хто наважується полишити магазин, не повертаються? Чи правда, що в цьому мороці ховається щось страшне й небезпечне. Це кінець світу чи лише вивих власної уяви, колективне помутніння розуму?
 
Чомусь пригадалось, як під час обстрілу російського білого дому в 93-му навпроти понівеченої будівлі стійко стовбичив натовп. При кожному пострілі люди пригинались лякаючись, кричали, але не розходились. Здається, щось подібне визрівало і на Майдані, де багатьом кортіло полякатись разом, погострити собі нерви, але тут і зараз.

...Так от, в’язні супермаркету із запаленими ліхтариками виглядають за вітрини, де на їх очах неймовірні потвори пожирають одна одну. Якомусь крилатому чудовиську вдається пробити скло, і от на світло вже летять кільканадцять створінь. Люди з криками метушаться, ховаючись від них, але у цій метушні є щось від спільної гри, де жертвою має стати хтось, але не я.
 
Кара небесна – ось як тлумачить всі ці події місіс Кармоді (Марша Хей Харден), котру глядач починає інтуїтивно ненавидіти вже з перших кадрів. Щоправда в Стівена Кінга ця мадама років на 25 старша, проте бальзаківський вік екранної героїні лише підкреслює спокусу її слів.

Туман, монстри – все це лише тло для демонстрації монстрів, що живуть в нас і того туману, який клубочиться в наших головах. Покаятись – ось рецепт порятунку. Справа в тому, що затворники дізнаються: туман – наслідок військового експерименту. Двоє його учасників, котрі опинились з усіма в супермаркеті, повісились, коли усвідомили масштаб трагедії. Третього, молодого офіцера, місіс Кармоді прирікає на роль пожертви.
 
І не одної. Аби воздати їм, людям, котрі без належної поваги поставились до божого твору, до цінностей нації, до способу життя. Осатанілі прибічники нового пророка готові виставляти за двері маркета, в туман, все нових і нових агнців, навіть дітей, аби лише жити вірою в те, що цим врятуються самі.
 
Простіше кажучи, у частини заляканих людей круто поїхав дах. Що на це відповісти? «Я вірю в Бога не менше, ніж ти, дамочка. Просто не думаю, що він такий кривавий нелюд, яким ти його уявляєш». Девіду Дрейтону (Томан Джейн) і невеличкій купці тверезомислячих доводиться змагатись за виживання не лише з млою, але і з собі подібними...

Фільм гідний перегляду навіть нелюбителям Кінга зокрема і жахів загалом. Тим паче, що попередні твори Френка Дарабонта по Кінгу – «Втеча з Шошенгу» та «Зелена миля» – є цьому запорукою. Дуже влучна, образна гра акторів, багато з яких також знімались у попередніх фільмах Дарабонта.
 
Ну і окремо хочеться сказати про фінал. Він відрізняється від авторської версії. І саме через це багатьом поціновувачам не сподобався. Але мені здається, що якби не такий фінал, в чомусь безглуздий, спустошливий, в чомусь неймовірно пронизливий, то весь фільм з його монстрами і туманом був би просто пересічною екранізацією Кінга. Але ж ви не забули, де клубочиться туман?..UA TOP Bloggers
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments