Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Петля Нестерова

Авіатор, винахідник, конструктор Петро Нестеров був першим, кому вдалося здійснити "мертву петлю". До цієї події він ретельно готувався декілька років. До нього вищою пілотною майстерністю вважалось виконання фігури, схожої на S.


Петлю, яку будуть називати "петлею Нестерова", він виконав в 1913 році на літаку "Ньюпор" із двигуном потужністю 70 кінських сил над київським Сирецьким літовищем.


З початком першої світової Нестеров і його загін здійснюють розвідувальні польоти. Як і їх візаві, причому щодня. Нестеров затявся припинити польоти літака австрійського розвідника. В свій останній польот Нестеров зірвався взагалі без зброї. Бій був недовним - російський літак зайшов ззади і згоди і тілом вдарив у літак австрійця. Обидва пілоти загинули.


Це сталася неподалік від старовинного та неймовірно красивого галицького містечка Жовкви, котре з 1951 по 1992 рік носило ім'я Нестеров. Та про Жовкву - вже іншим разом.


На місті гибелі встановили хрест, а в 1952 році - обеліск. В 1979 році з ініціативи космонавта Берегового (того самого, що брав шефство над важким підлітком Януковичем) під Жовквою було встановлено крутий монумент і відкрито музей.


Та вже за пару років почали відпадати мармурові плити, з монумента відвалювались титанові листи. Спроби врятувати меморіал були, проте вже дуже скоро країна почала перейматись геть іншими турботами.  


Музей розікрали, меморіал забули. Жовкві повернули історичну назву.


Петро Нестеров, посмертно нагороджений орденом Георгія IV, нижчого ступеня, похований у Києві.
Tags: львівщина, мандри, фото
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments