Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Фантазія про життя

СПОКУТУВАННЯ (ATONEMENT)

Виробництво: Франція, Велика Британія, 2007 рік
Режисер: Джо Райт
Жанр: мелодрама
У ролях: Кіра Найтлі, Джеймс МакЕвой, Ромола Грай
Бюджет: 20 млн. £
Збори: 126 млн. $
Прем’єра: 29 серпня 2007 року

Цей фільм настільки тягучий, що іноді складалося враження, ніби ти спиш. Дві години неспішно огортають тебе і ти немов пливеш. Тринадцятилітня дівчинка на друкарці вистукує останні рядки своєї першої п’єси. За вікном - ситий спокій довоєнної Англії. Вже дуже скоро вибухне друга світова, що переламає не одну долю, у тому числі й мешканців цього дому.
 
Старша сестра дівчинки Сесилія (піратка Кіра Найтлі) закохана в сина прислуги Роббі (Джеймс МакЕвой). От лише їх щирому коханню на заваді стають ревнощі Бріоні. На помсту чужому щастю молодша сестра переконливо доводить, що на власні очі бачила хлопця в ролі насильника. Робі опиняється у тюрмі, а з початком війни – на фронті. Сесилія ж щиро починає ненавидіти Бріоні.
 
Заслужено? Але чи винна та, що засліплена першим коханням вигадала кару Роббі. І де взагалі правда, а де фантазія? Що з того, що ми бачимо і чуємо було насправді? Герої взагалі іноді мовчать і лише неймовірно красива картинка передає нам те, що ми хочемо бачити.
 
Музика – просто диво. Недарма заслуженого і в інших номінаціях Оскара-2008 стрічка отримала саме за кращий саундтрек. Даріо Маріанеллі, автору музики таких фільмів, як «Брати Грим», «Гордість і упередження», «V означає Вендета», чудово вдалося передати весь драматизм і в чомусь романтизм оповіді. Ще й під часом дуже доречний акомпанемент друкарської машинки (щось подібне було в «Амелі»).
 
Так в чому ж спокутування? Чи направду по-дитячому жорстока і ревнива фантазерка, яка з холодною жорстокістю прирекла об’єкт свого кохання до найтяжчих випробувань, все своє наступне життя мучилась каяттям? Глядач без сумніву буде вражений несподіваним відкриттям, яке і дасть відповідь на це питання насамкінець стрічки.
 
Знана і уславлена письменниця, сива й вкрита зморшками, дивиться в камеру і дає інтерв’ю щодо свого двадцять першого роману, останнього. Дуже біографічного роману, написати який вона наважувалась все життя.
 

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment