Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Пекін: Олімпіада

Звісно, що оповідь про Пекін зараз варто починати саме як про Пекін - столицю Олімпіади-2008. XXIX літні Олімпійські ігри пройдуть в Китаї з 8 по 24 серпня під гаслом Один світ, одна мрія.


На Олімпіаду китайці витратили вже 3,8 млрд доларів. За ці гроші набудовано доріг, стадіонів і готелів. Ну тобто всього того, чого в Україні до 2012 року не буде.


Новозбудована окраса міста - національний стадіон "Пташине гніздо". Тут 8 серпня 2008 року в 8 годин 8 хвилин вечора і відкриється Олімпіада.


Пекінці днями і ночами добудовують недобудоване. Проте особливої суєти я не побачив. Мужики перекурюють як і в нас.


Над хмарочосом у вигляді факела досі кран.


Багато будівель в риштуванні.
При цьому олімпійської символіки в місті не багато.


Можливо, причина в тому, що держава монополізувала будь-яке використання символів олімпіади. Навіть такі заслужені пірати, як китайці, не наважуються масово порушувати заборону. Принаймні до настання 8 серпня. Сувенірка продається лише у спеціальних магазинах чи секціях і за фіксованими цінами.


Талісманами Олімпіади стали антилопа, ластівка, риба, панда і дух вогню (хто є хто можна спробувати вгадати на картинці). Всі вони відповідних до кольорів олімпійських кілець кольорів. Крім того, імена отих покемонів, якщо їх поєднати, утворюють слово Бейцзинхуаньїнні, що у перекладі означає "Пекін вітає тебе".


Прикрашена символікою і будівля тамтешнього КДБ. Годиник відлічує, скільки там ще залишилось. Позаду годинника замість вікон - величезне панно-декорація. Можливо фасад споруди, що на площі Тяньаньминь, затраскано червоненьким?


До урочистих заходів побудували тризіркові туалети


...позолотили імператорський трон


...вивчили пісні і танці.
На жаль, не вивчили мови. Англійської тут майже не розуміють ніде.


Дехто агітує за бойкот Олімпіади - мені здається нічого в них не вийде.


Далі буде.

Tags: китай, мандри, фото
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments