Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Про маніяків і людей

ПАРАНОЯ (DISTURBIA)

Виробництво: США, 2007 рік
Режисер: Карузо
Жанр: підлітковий трилер
У ролях: Шая ЛаБеф, Сара Ремер, Кері-Ен Мосс, Девід Морс
Бюджет: 20 млн. $
Збори: 37 млн. $
Прем’єра: 04 квітня 2007 року

Життя Кейла Брехта темне і безпросвітне. Адже у той час, як навколо булькають гормони і носяться флюїди, він прикутий до власного дому. І все того, що Кейла засуджено до домашнього арешту. Немов який-небудь Лазаренко хлопець носить на нозі електронний браслет, що негайно сигналізує куди треба у випадку, якщо Кейл відійде від хати більше, як на пару метрів.
 
Мати хлопця (Кері-Ен Мосс, та що Трініті з Матриці) вимушена днями і ночами заробляти на своє і його утримання, бо в демократичній Америці оренда браслета коштує гроші, навіть, якщо відмовитись від такого щастя ти не вправі.
 
Від нудьги Кейл зосереджується на спогляданні сусідів, серед яких є малолітні шибайголови, чарівна ровесниця і, звичайно, маніяк. А що тут дивного, адже кожен маніяк – то чийсь сусід (саме таке гасло у цієї стрічки).
 
Звісно, що Кейлу напочатку не вірять, кажуть, що в нього параноя. Адже сусід – сама приємність і навіть щось там підмучує з мамою  хлопця. Але в Кейла є істотна перевага над сусідом: друзі. Шкільний корєш Роні (Аарон Ю) і білявка Ешлі (Сара Ремер), за якою певний час хлопці підгядали вже удвох, допомагають Кейлу вивести поганого дядька на чисту воду.
 
І навіть не сумнівайтесь, вам нічого не здається. Цей сюжет ще класичніший за салат олів’є, що не приховують і автори фільму. Ще Альфред Хічкок поставив аналогічну історію, лишень там головний герой був прикутий до квартири через хворобу.
 
А, я забув сказати про мотиви засудження Кейла Брехта. З цього власне і починається кіно. Юнак з татом вирушають на рибалку, чудово проводять час. А на зворотній дорозі потрапляють у жахливу аварію, через яку тато гине. І показано це надзвичайно реалістично, як це зараз і прийнято.
 
Так от, минув час. Кейл вчиться і під час уроку дістає від учителя зауваження. Мовляв, як би на тебе такого подивився твій батько. За що негайно дістав від пацана в чоло, ні з того, ні з сього. Потім – суд і перша ходка, тобто домашній арешт з браслетом на нозі.
 
Шайя ЛаБеф грає цілком гідно. Може навіть краще і переконливіше за інших. Причому, за великим рахунком, стрічка не претендує на щось особливе. Вона навіть підкреслено підліткова і поверхнева. Злий дядько (добряга-велетень Девід Морс, котрому пасують ролі поліцейських) ж навпаки, схематичний і ніякий. Так і задумано.

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments