Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Свірж

Коли описують свої враження від Свіржа, то неодмінно кажуть слово "мальовничо". Тут мальовничо влітку, восени і весною. Зимою тут теж красиво.

Саме село, яке колись було містом, що мало однойменний присілок і розташоване на однойменній річці славиться однойменним замком, що належав однойменному роду Свірзьких.

Замок збудовано наприкінці XV - на початку XVI століття, потім перебудовано і вже з XVII століття він виглядає десь як зараз. Попри грізний вигляд, Свірзький замок здобували чи не всі бажаючі: від козацьких військ до татар. Навколишні болота і став могли налякати хіба гвардійців кардинала. Саме тут розташований кіношний Бетюнський монастир, чиє повітря так вабило Араміса ("ще б пак, монастир жіночий!" - (с) Портос).

Зайти в середину вдається не кожному. Тут не музей, а якась заміська резиденція архітекторів. Замок довго реставрували на початку ХХ століття, потім все нафіг згоріло, потім реставрували аж до другої світової, потім все знову згоріло, і за радянських і незалежних часів перманентний ремонт то починався знову, то затухав.

Казали, що ніби як це місце облюбовав як заміську резиденцію офігевший мер Львова (колишній). За іншою версією замок - кандидат на приватизацію. Проте наразі, допоки тут бухають архітектори, потрапити до середини важко.

За мурами два подвір'я: парадне і господарське. По центру господарського подвір'я - колодязь. В ньому покоїться зрадниця, котра заради кохання здала фортецю загарбникам. За що ті їй і "віддячили".

Господарське подвір'я має окрему браму.

Для підсилення мальовничого ефекту на фасаді є зображення грифона більше схожого на поттерівського Клювокрила.

Ближні скелі змагаються в обороноздатності з замком.

Біля замку - парк. Закинутий, у тому числі й архітекторами.

Прямо навпроти - костел XV століття. Нині - греко-католицький.

На замерзлому ставку рибалки чекають на рибу. Замерзла риба на страту не поспішає.

Зла Міледі тут труїла нещасну Констанцію. А якби та не отруїлась, то могла б кинутись з місточка у воду. Від нудьги.


P.S. Як і завжди, більше і краще про замки України в Блеки.

Tags: львівщина, мандри, фото
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments