Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Один

Я - ЛЕГЕНДА (I AM LEGEND)

Виробництво: США, 2007 рік
Режисер: Френсис Лоуренс
Жанр: фантастична драма
У ролях: Віл Сміт, Саллі Річардсон
Бюджет: 150 млн. $
Збори: 512 млн. $
Прем’єра: 5 декабря 2007 року

Мила і скромно вдягнена жіночка, схвильована від неймовірності новини, яку вона повідомляє з екрану телевізора, стверджує, що винайшла ліки від раку. Виявляється, винайдено добрий вірус, що не шкодить людині, а допомагає їй!
Вже наступний кадр являє нам Нью-Йорк через три роки після цієї радісної новини. Мертвий Нью-Йорк. Зарослі травою вулиці, сліпі вікна будинків, пусті крамниці, тисячі птахів, цілі табуни диких тварин, що вільно гуляють між табунами завмерлих назавжди автомобілів.
 
Здається, що єдиний землянин, який вижив – полковник Роберт Невіл (Віл Сміт). Зі своїм собакою він щодня патрулює Манхеттен, лапає рибу в басейні, відвідує крамниці з двд-дисками, зрештою, робить все, що йому заманеться. Бо він в цьому місті лише один. А може і на всій землі. Щодня в ефір на всіх частотах Роберт Невіл закликає вцілілих відгукнутись. Але марно.
 
Взагалі-то, в місті є й інші мешканці, які колись були людьми. Тепер вони мутанти, що не переносять денного світла, але є цілковитими господарями міста уночі. Вони також жертви сенсаційного винаходу – ліків від раку. Живі, і водночас мертві. Невіл, тікаючи від самоти, силиться винайти якісь антимутантські ліки, що повернуть нещасним людську подобу. Адже якщо вижив він, то виходить є якийсь спосіб урятуватись?
 
Неслабий бюджет стрічки було щедро інвестовано в пост-апокаліпсичні панорами. Ти паче, що на акторах спостерігалась явна економія. Фактично, окрім Віла Сміта інші дійові особи або мальовані мутанти, або епізодичні персонажі з минулого. Мутанти, до речі, виглядають аж занадто спрощено. Можливо, це було зроблено навмисно. Бо власне їх доля, попри те, що персонаж Сміта активно ставить на них свої антигуманні досліди, глядачів цікавити не повинна.
 
Герой Сміта – дійсно єдиний і головний. Його особа – центральна в цій картині, тільки вона нас цікавить і тільки вона має значення. Легендарного полковника в 90-ті роки міг зіграти нинішній губернатор Каліфорнії, проте через неймовірну вартість стрічку відклали. Сміту ж роль пасує чудово. Причому деякі сцени – смерть вірного чотирилапого друга, сповнений жаху епізод в темряві – вийшли дуже драматичними і правдивими.
 
Друга половина фільму бойовими сценами, вибухами, пострілами і арміями мутантів, як могла – затоптала зворушливість першої половини. Мелодраматизм фіналу співставимий з подвигом Брюса Віліса в «Армагеддоні». І тим не менше, фільм непересічний. Можна навіть сказати – чудовий фільм.обмен ссылками
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments