Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Туніс: Зоряні війни

Продовження. Початок про біло-блакитне місто, Метлаві, тамтешню торгівлю, про верблюдів, а також про троглодитів тут.

Туніс завдяки своїм пейзажам, римській історичній спадщині і французькому корінню став знімальним майданчиком для багатьох фільмів ("Анжеліка", "Гладіатор", "Індіана Джонс", "Англійський паціент"). А Джордж Лукас знімав в цих місцях окремі сцени з "Зоряних війн". 


В 1976 році неподалік від міста Нефта він знімає четвертий епізод саги - "Нова надія". Деякі сцени знімались в містечку Сіді Бухлель, а самі зйомки розпочались на соляному озері Шот Ель Джерід. Цікаво, що саме під час зйомок тут вперше за 50 років пішов дощ, що попсувало нерви знімальній групі.


Деякі сцени з життя планети Татуін, батьківщини Енакіна і Люка Скайвокерів знімались і в Матматі. Готель, у якому фанати серіалу відчули б себе щасливими, відкрився аж в 1969 році і після зйомок став активно використовувати не лише берберську тематику в оформленні інтер'єрів.
На стіні, неподалік від портрета президента висить і його владний колега. Дарт Вейдер присутній і у вигляді сувенірів.


Окрім реальних споруд, Лукас доповнив пейзажі Сахари власними доробками. Посеред пісків для зйомок "Примарної загрози" було збудовано ціле містечко.


Будівлі декоративні, але за понад 10 років збереглись непогано.


Здається, ще мить і назустріч вийде Джар-Джар Бінкс і скаже, що "його вітає мене тута". 
 

З тилу ілюзія присутності на Татуіні розвіюється.


Кажуть, що через сукупчення на кордоні великої кількості техніки незрозумілого призначення сусідня Лівія мало не оголосила Тунісу війну. Тоді Лукасу запропонували знімати в іншій місцині, аби не дратувати лівійців. (До них в Тунісі взагалі ставлення не дуже: заможні мешканці нафтогазової країни ведуть себе в бідному на корисні копалини Тунісі як росіяни в Крушовелі).


В день і в сезон будівлі мають постійних мешканців в особі підлітків, що торгують ідіотськими сувенірами. А коли туристів немає - можна відпочивати.


За фото дякую orko. Далі буде.
Tags: мандри, туніс, фото
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments