Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Колесування

ВИКУП (BUTTERFLY ON A WHEEL)

Виробництво: Канада, Велика Британія, 2007 рік
Режисер: Майк Баркер
Жанр: трилер
У ролях: Пірс Броснан, Марія Бело, Джерард Батлер
Бюджет: 20 млн. $
Збори: х/з
Прем’єра: 10 лютого 2007 року

Пірс Броснан продовжує еволюційний шлях від міцного горішка до пенсіонера в зав’язці. Характерні риси горішка – сталева воля, весела вдача, романтичний сум в очах – з роками тьмяніють, назовні вилазить неголена правда життя з нічними жахами і зрадами коханих. Вже в «Після заходу сонця» герой Броснана за п’ять хвилин від параної. Ну а в «Матадорі» його персонаж міцно дружить з глюками.
Том Раян у «Викупі» - ще ближче до примусового лікування від алкоголізму, хоч власне в фільмі він і не вживає. З усіх сил він корчить з себе крутого хлопця, змушуючи ні в чому не винних людей танцювати під його дудку.
 
До зустрічі з Раяном родина Ворнерів могла вважатись цілком щасливою. Ніл Ворнер (Джерард Батлер, той що привид опери і цар Леонід в Спартанцях) – успішний і заможній, от-от очікує на підвищення за посадою. Його дружина Ебі (Марія Бело) – домогосподарка, виховує їх кохану доньку Софі. Звісно, сидіти увесь вдома набридло, але заради сім’ї можна піти і на більші жертви.
На них, до речі, піти доведеться. Бо Софі викрадають, а неголений псих Раян вимагає за повернення доньки неушкодженою все нові й нові захцянки. Герой Броснана спочатку обчищає їх до нитки, потім примушує мало не жебракувати, потім зливає конкурентам компромат на Ніла і тим самим ставить хрест на його кар’єрі і так далі.
 
Коли подружжя пробує пручатись, Раян помахує біля вуха мобільником, погрожуючи зробити такий дзвінок, від якого маленькі Софі буде бо-бо. І замість того, аби дати екс-Бонду в рило, здати в поліцію чи бодай потовкти мобільник об асфальт, Ніл та Ебі з усіх сил намагаються поцілувати зловмисника в дупу так, аби йому було приємно.
Якщо не брати до уваги саме цю і ще деяку іншу фігню, сюжет загалом не є банальним. В кінці глядач зробить навіть не одне відкриття, котрі були б ще приємнішими і несподіванішими, якби сценарист вигадав кращу мотивацію для такої поступливості Ворнерів.
 
Авторська назва про метелика під колесом натякає на крихкість всього прекрасного, що у нашому прокаті чомусь визнали заскладним. Хоча, руку на серце, автори стрічки і Пірс Броснан у тому числі в ролі її продюсера, не надто вже намагались доповнити сюжетну інтригу особливим моралізаторством і філігранністю акторської гри емоцій. Тому фільм можна дивитись навіть людям з хворим серцем – скоріше за все валідол не знадобиться.
 

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments