Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Наркомани на городі

ХТО ВИ, МІСТЕР БРУКС? (MR. BROOKS)

Виробництво: США, 2007 рік
Режисер: Брюс А. Эванс
Жанр: кримінальний трилер
У ролях: Кевін Костнер, Демі Мур, Дейн Кук, Вільям Херт
Бюджет: 20 млн. $
Збори: 46,7 млн. $
Прем’єра: 31 травня 2007 року

В успішного бізнесмена Ірла Брукса (Кевін Костнер), названого людиною року, є своя таємниця. Так, дрібниця, невеличкий скелет в шафі. Навіть декілька скелетів. Важко сказати скільки, може багато скелетів. Цей Брукс – зразковий батько, спокійний і самовпевнений – наркоман.
Ні, він не колеться, не їсть колеса і навіть не курить маріхуану. Брукс отримує кайф від вбивства. Про цю сторону його життя знають двоє: він сам і його друге «я» на ім’я Маршал (Вільям Херт). Цей жахливий Маршал постійно підбурює його на погані вчинки, знаючи всі слабкості Брукса, грає на них як на клавесині. Купу разів Ірл давав собі слова, що оце було востаннє, але Маршал (а насправді він сам) змушував його повертатись до злодійства знову і знову.
 
Свою чергову «дозу» Брукс готує завжди ретельно. Він уважно вистежує майбутню жертву, планує все до дрібниць, професійно вбирається і потім так само професійно затирає по собі всі сліди. Але моментом щастя стає саме та мить, коли його, бруксова рука натискає на спуск пістолета. Ще одна жертва і ось воно, блаженство.
 
Але якось  свідком потойбічного життя Ірла стає фотограф-любитель Сміт (Дейн Кук). В обмін на фотодокази цей самий Сміт вимагає від Брукса залучити його до смертельних походеньок. На додачу і донечка Брукса, як це буває, не далеко від яблуньки впала.
 
Похмурий Костнер дуже змахує тут на Гарісона Форда. Він з якоюсь вайлуватою грацією переміщається від фуршету до місця злочину, а потім мовчки страждає біля пічки, спалюючи речові докази. На його фоні образ другого «я» Маршала значно динамічніший, як в принципі і має бути. Сміт для цього дуету третій зайвий, що теж очікувано. А от до чого в цій всій історії Демі Мур в ролі поліцейської навіть не знаю. Бо ніякого особливого ідейного чи сюжетного навантаження вона явно не несе.
 
Чого не скажеш про донечку. Джейн Брукс (Даніель Панабейкер) дуже перспективна кобіта і її місія з огляду на те, що я скажу нижче, напевне, буде ще важливіша. От би замутила ця трійця (Брукс, Маршал і Джейн) – мало б не показалось.
Дуже потішила передостання сцена на відміну від останньої. Та критиканам, які обурюються ніби як банальністю фіналу нагадаю, що Костнер казав, що ця стрічка лише перша в трилогії. Так що дуже може бути, що ми ще дізнаємось щось новеньке і про самого Брукса і про його чудову донечку.
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments