Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Їмо вдома

РАТАТУЙ (RATATOUILLE)

Виробництво: США, 2007 рік
Режисер: Бред Бьорд, Жан Пінкава
Жанр: анімаційна казка з пригодами
Бюджет: 150 млн. $
Збори: 615 млн. $
Прем’єра: 22 червня 2007 року

Рататуй – це не кумедний щур, гловний герой цієї стрічки, а щось типу лечо. Французька страва. А щурика звати Ремі. Живе він зі своїми численними родичами в антисанітарних умовах перестарілої французької пані, яка навіть не здогадується, що у своїй хаті вона зовсім не самотня. 
На відміну від своїх рідних, Ремі терпіти не може щуряче меню. Оці чудові делікатеси – зогнилі овочі, смердючі м’ясні недоїдки, стухлий сир Ремі не смакують. Замість цього він готовий годинами нюхати шматочок свіжого рокфору, а відкусивши шматок – мало не мліє від феєрії смаку. (Задля справедливості варто сказати, що для значного прошарку українців запах рокфору все ж ближчий до тухлятини.)
 
Мудрий тато Ремі замість того, аби просто гнобити сина за такі недоречні для щура уподобання, доручає тому винюхувати потраву. Ремі й винюхує, рятуючи своїх від цих жахливих садистів – людей. А сам тим часом захоплюється творчістю уславленого кухаря Огаста Гюсто, переглядаючи з кутка телепрограми з його рецептами та гортаючи сторінки кулінарних книжок.
 
Ідилію порушує випадок, через який пані прозріває від «щастя», з багатомілімітрової рушниці стріляючи по щурам валить власну хату, а щурі вимушені задіювати «план Б», себто негайну евакуацію. Під час якою Ремі губиться і випадково потрапляє на кухню ресторації цього самого Огаста.
 
Як виявилось, кухаря вже немає в живих, а всім заправляє дрібонький і крикливий мачо Скінер, котрий незаконно (це потім виявиться) заграбастав бізнес покійника. Скінер просуває бренд Гюсто навіть у фаст-фудах, що як мінімум оскверняє благородну французьку кухню. 
 
Щуру якось (це ж казка) вдається долучитись до тутешнього куховарства, яке завдяки Скінеру стрімко скочується на рівень пельменної. Спершу власноруч (тобто власнолап). А потім під його вплив потрапляє кухарча Лінгвіні. Хлопець хутко підстроюється під тему: адже завдяки неймовірним здібностям (а Ремі і направду не гірше від Бориса Бурди чи Юлії Висоцької знає що і скільки всипати, аби страва стала фантастичною) його кар’єра з примари стає реальною. Та чи витримає їх дружба випробування і водою, і мідними трубами?
 
Мультик знятий чудово, ще рік-два і різниця між анімацією та звичайним фільмом буде остаточно стерта. Ну а те, що в ньому абсолютно логічний і цікавий сюжет, повчальний і десь в чомусь навіть філософський момент – тільки додає цьому витвору техніки.
 
А ще, з огляду на вимоги часу, в мультфільмі простежується явно момент політкоректності, тема терпимості до не таких, як ти. Хоч якби це була не казка, а художній фільм, сцена з кухнею, повною щурів, коли ті готують для відвідувачів вечерю в дорогому ресторані могла б вигідно вписатись в якийсь фільм жахів.
Враховуючи те, що наступний рік – щура, то переглянути цю чудову стрічку варто не лише з політкоректності, але й просто тому, що наступний рік – рік щура!
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments